doğa samsun surucu kursu duru
       
5s dikey izosam Mega Halı

Samsun’da Vaka Sayıları Açıklandı! Son Durum Ne?

samsun-korona-vaka-sayısı1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Vaka Sayıları Açıklandı! Son Durum Ne? Kontrollü normalleşme sürecinin başlamasının ardından vaka sayıları ile ilgili Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamaya göre Samsun en düşük hızla artış gösteren iller arasında yer alırken, Giresun en yüksek artışla dikkat çekti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın son bir haftada vaka sayısı en çok artan illerle ilgili yaptığı değerlendirmeye göre Karadeniz Bölgesi’nde koronavirüs vakaları her 100 bin kişide 78.54 oranla en çok Giresun’da görülürken, 30.66 ile Samsun, 27.44 oranıyla da Sinop en düşük iller arasında yerini aldı.

BAKAN KOCA UYARDI
Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Son bir haftada vaka sayısı en çok artan illerimiz; Siirt, Giresun, Bingöl, Diyarbakır ve Kırıkkale. Aşı İle Toplumsal bağışıklık elde edilene kadar tedbirlere uymak zorundayız. Sevdiklerinizi tehlikeye atmayın” ifadelerine yer verdi.

SAMSUN VAKA BİRİNCİSİYDİ
Bilindiği üzere daha önce Samsun, vaka artışında yeni rekorlar kırarak zirvedeki yerini uzun süre korumuş, yaşanan artışa rağmen il genelinde insan yoğunluğu dikkat çekmişti. Bakan Koca’nın son yaptığı açıklama göre Samsun’un vaka artışında düşük iller arasında yerini alması sevindirici bir durum olarak karşılandı.

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir