doğa samsun surucu kursu cemre
       
5s akın bilgi

Samsun’da Uygur Türklerine Destek

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Uygur Türklerine Destek Samsun’da OMÜ’lü doktor adaylarından Uygur Türklerine destek standı açıldı

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi öğrencileri açtıkları stant ile Doğu Türkistan’da yaşanan olaylara dikkat çekti.

AW361678 02 scaled Foto Galeri

Samsun’da 8 doktor adayı Gazi Müzesi önünde Doğu Türkistan’da yaşanan olaylar ve Türklerin uğradığı haksızlıklara dikkat çekmek amacıyla stant açtı. Stantta bölgede yaşanan haksızlıklara dikkat çekmek amacıyla hazırlanan resimler de sergilenirken, vatandaşlara son durum hakkında bilgilendirme yapıldı.

AW361678 03 scaled Foto Galeri

Etkinlik hakkında bilgi veren OMÜ Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Mehmet Onur Kutlu, “OMÜ Tıp Fakültesi öğrencileri olarak milli refleksimizin cevabına karşı Samsun Gazi Müzesi önünde Doğu Türkistan ile alakalı bilgilendirici bir sergi açılışı yaptık. Aynı zamanda vatandaşlara üzerinde karekod olan bir kart paylaştık. Bu kod okutulduğunda insanlar o bölgede yaşanan olaylarla ilgili dergideki yazılara ulaşabiliyorlar. İnsanların milli bilincini uyandırmak ve daha bilinçli hale getirmek istiyoruz. Etkinliğimiz tüm boyunca sürdü. Etkinliği 8 tıp fakültesi öğrencisi ile düzenledik” dedi.

AW361678 05 scaled Foto Galeri

Öğrencilerin etkinliği saat 17.00’ye kadar devam etti.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir