doğa area cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun’da Üst Düzey Tedbir Jandarma Alarmda

Samsun’da Üst Düzey Tedbir Jandarma Alarmda
Daha Fazla Göster

Samsun’da Üst Düzey Tedbir Jandarma Alarmda Samsun’da olası bir orman yangınına karşı harekete geçen jandarma ekipleri, denetimlerini sıklaştırdı

WhatsApp Image 2021 07 31 at 18.50.29 Ana Manşet

Samsun’da olası orman yangınlarına karşı harekete geçen il ve ilçe jandarma komutanlıklarına bağlı ekipler, sorumluluk bölgelerinde yaptığı denetimleri sıklaştırdı.

Samsun Valiliği’nin, Orman Yangınları İle Mücadele Komisyon Kararı sonucunda tescilli piknik ve mesire alanları dışındaki ormanlarda ateşli piknik yapmayı, gezmeyi, motorlu taşıt kullanmayı ve kamp yapmayı yasaklamasının ardından il ve ilçe jandarma komutanlıkları alarma geçti.

WhatsApp Image 2021 07 31 at 18.50.30 Ana Manşet

VATANDAŞLAR UYARILIYOR

Tüm kentte, jandarma bölgesi sorumluluğunda bulunan bölgelerdeki ormanlar, ekipler tarafından dört bir koldan çembere alınarak, yoğun denetim gerçekleştiriliyor. Denetimlerde, ormanlık alanlarda ateşli piknik yapmak, kamp yapmak ve çadır kurmanın yasak olduğu vatandaşlara tebliğ ediliyor.

WhatsApp Image 2021 07 31 at 18.50.30 2 Ana Manşet

ANONSLAR YAPILIYOR

Ayrıca kaymakamların talimatıyla belediye ve cami hoparlörlerinden piknik yasakları ile ilgili vatandaşlara uyarılarda bulunuluyor.

WhatsApp Image 2021 07 31 at 18.50.29 1 Ana Manşet

SIKI TEDBİRLER ALINDI

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde terör örgütleri ve uzantılarının huzur ve güven ortamına zarar vermek, kamuoyunda gündem yaratmak ve toplumsal hayatı olumsuz etkilemek amacıyla tarım arazileri ve ormanlık alanlarda orman yakma, yerleşim yerlerine zarar verme gibi sabotaj eylemleri gerçekleştirdikleri gözlemlenmektedir. Bu kapsamda ilimizdeki ormanlarımız da, vatandaşlarımız tarafından yoğun şekilde piknik amaçlı kullanılması nedeniyle yangın riski altındadır. Ormanlarımızdaki yangın riskinin ortadan kaldırılması için 01.08.2021- 30.09.2021 tarihleri arasında yetkili kurumlarca belirlenmiş tescilli piknik ve mesire alanları dışındaki ormanlarda ateşli piknik yapmak, gezmek, motorlu taşıt kullanmak, kamp yapmak, anız ve bahçe artıklarını toplanarak yakılması yasaklanmıştır. Yetkili kurumlarca belirlenmiş tescilli piknik ve mesire alanlarında 31.10.2021 tarihine kadar ateşli piknik yapılmasına saat 19.00’dan sonra müsaade edilmeyecektir” denildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir