Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, ‘Her değişim bir umut’ projesiyle dezavantajlı bireylerin hayata kazandırılmasının amaçlandığını söyledi

SAMSUN'DA 'HER DEĞİŞİM BİR UMUT PROJESİ'

Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, “Denetimli serbestlik yükümlüsü ve dezavantajlı grup dediğimiz kardeşlerimize, meslek edindirme ve iş imkanı sağlama açısından, bu projeyi hayata geçirdik” dedi. 

PROJEYE TAM DESTEK

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (SESOB) başvuru sahibi, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Yeşilay Samsun Şubesi ve Samsun İlkadım Halk Eğitim Merkezi’nin ortak olduğu “Her Değişim Bir Umut Projesi”nin kapanış toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Samsun Vali Yardımcısı Şevket Cinbir, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Yeşilay Samsun Şube Başkanı ve İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç, Kızılay Samsun Şube Başkanı Ahmet Muştu, il müdürleri ve oda başkanları katıldı.

MESLEK ÖĞRENDİLER

Toplantıda konuşan ve projeyi çok önemsediklerini belirten Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, “Her Değişim Bir Umut Projesi, Yeşilay’ın Türkiye genelinde 123 projesi içerisinde birinci olmuş bir projedir. Projemizin amacı, yükümlülerimize meslek edindirmek ve bu mesleğin ustalık belgesini alarak, kendi iş sahasını açma imkanı sağlamaktır. Denetimli serbestlik yükümlüsü ve dezavantajlı grup dediğimiz kardeşlerimize; meslek edindirme ve iş imkanı sağlama açısından bu projeyi hayata geçirdik. Bu projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Samsun'da balıkçılara ceza yağdı! Samsun'da balıkçılara ceza yağdı!

"ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ"

SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler ise şunları söyledi:  “Gençlerimiz uyuşturucu illeti altında ezilmektedir. Bizler de esnaf teşkilatı olarak, bu konuda ne yapabiliriz diye düşündük. Bağımlılıkla mücadele konusunda, denetimli serbestlikte denetim gören çocuklarımızdan 20 kişi seçtik. Eski adliyede, atölyeler kurduk ve meslek öğrenmelerini sağladık. Bu bir adımdı bunu daha geniş kitlelere yaymak istiyoruz. Çocuklarımıza sahip çıkıp, onları bu bataklıktan kurtarmamız lazım.”

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.