doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Uluslararası Şampiyona Sona Erdi

Samsun'da-Uluslararası-Şampiyona-Sona-Erdi
Daha Fazla Göster

Samsun’da Uluslararası Şampiyona Sona Erdi Uluslararası Görme Engelliler Spor Federasyonu (IBSA) tarafından Samsun’da düzenlenen Golbol Avrupa Şampiyonası finalinde Türkiye Kadın Milli Takımı gümüş, Erkek Milli takımımız ise bronz madalya kazandı

WhatsApp Image 2021 11 13 at 14.25.38 Foto Galeri

GÜMÜŞ MADALYA
Samsun’un Tekkeköy İlçesi Yaşar Doğu Spor Salonu’nda düzenlenen organizasyonda ay-yıldızlılar, şampiyonluk mücadelesinde Rusya ile karşılaştı. Müsabakanın ilk yarısını 3-2 önde tamamlayan Rusya, ikinci yarıda da üstünlüğünü koruyarak maçtan 5-4 galip ayrıldı. Bu sonuçla ay-yıldızlı ekip, şampiyonada gümüş madalyanın sahibi oldu. Erkek Milli Takımı ise üçüncülük maçında Almanya’yı 7-2 yenerek bronz madalya kazandı.

WhatsApp Image 2021 11 13 at 14.25.39 1 Foto Galeri

BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, millileri tebrik ederek, “Uluslararası Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından Samsun’da Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu’nda düzenlenen Golbol Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan Golbol Kadın Milli Takımı’mızı yürekten kutluyorum. 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda altın madalya kazanan milli sporcularımızın Avrupa Şampiyonası’nda da gümüş madalya kazanması bizleri mutlu etti. Golbol Kadın Milli Takımı’mızın başarılarının devamını diliyor, bu önemli derecenin elde edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

WhatsApp Image 2021 11 13 at 14.25.39 Foto Galeri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir