doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun’da Trafik Polisi Sürücüleri Şaşırttı! Böyle Tespit Ettiler…

Samsun'da Trafik Polisi Sürücüleri Şaşırttı! Böyle Tespit Ettiler...
Daha Fazla Göster

Samsun’da Trafik Polisi Sürücüleri Şaşırttı! Böyle Tespit Ettiler… Samsun‘da toplu taşıma araçlarına yolcu olarak binen sivil trafik polisleri, sürücülerin ihlallerini tespit etti

20211007 2 50340535 69423270 scaled Foto Galeri

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığının talimatları doğrultusunda Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce toplu taşıma araçlarına yönelik denetim yapıldı.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli trafik polisleri, sivil kıyafetle yolcu olarak toplu taşıma aracına binerek, sürücülerin ihlallerini tespit etti. Trafik kontrol merkezinde durdurulan sürücülere, tespit edilen ihlalleriyle ilgili cezai işlem uygulanırken, ihlal yapmayanlara ise teşekkür edilerek uğurlandı.

20211007 2 50340535 69423271 scaled Foto Galeri

Denetimler konusunda bilgi veren komiser Ali Oral, sivil trafik polislerinin ücretini ödeyerek toplu taşıma araçlarına bindiğini ve sürücü ihlallerini araç içinde denetlediğini söyledi. Polisin araç içinde yolculuk boyunca sürücüleri gözlemlendiğini ve ihlallerini tek tek not aldığını aktaran Oral, şunları dile getirdi:

20211007 2 50340535 69423272 scaled Foto Galeri

“Resmi polis ekiplerinin kontrol noktasında durdurulan sürücülere, sivil polis memuru kimliğini göstererek kendini tanıttıktan sonra sürücüye ait tespit edilen ihlaller varsa, ihlalin kanuni müeyyidesi uygulanmaktadır. Sürücünün herhangi bir ihlali yoksa teşekkür edilerek trafik noktasından gönderilmektedir. Toplu taşıma araçları sürücüleri genel olarak dolmuş durakları dışında indirme ve bindirme işlemi yapma, emniyet kemeri takmama ve yolculuk esnasında telefonla konuşma gibi ihlaller yapmaktadır.” Kural ihlali yapmayan sürücüler denetimlerin etkili olduğunu belirtirken, kural ihlali yaptığı için ceza kesilen bazı sürücüler ise trafik polisleri ile tartıştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir