doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Trafik Felç! Sürücüler Çileden Çıkıyor

Samsun-trafik-felç
Daha Fazla Göster

Samsun’da Trafik Felç! Sürücüler Çileden Çıkıyor Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin projesi olan ve trafik sıkışıklığını rahatlatacağı iddia edilen akıllı kavşakta yaşanan yoğunluk pes dedirtti

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 23 Ağustos tarihinde devreye sokulan ve trafik sıkışıklığını yüzde 52 oranında rahatlatacağı iddia edilen ‘akıllı kavşak’ta yaşanan yoğunluk vatandaşı çileden çıkardı.

Samsun trafik felc1 Foto Galeri

HANİ TRAFİK RAHATLAYACAKTI?
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in ‘çağ atlatacak proje’ olarak tanımladığı, trafik sıkışıklığını rahatlatacak akıllı kavşağın devreye girmesiyle ortaya bambaşka bir tablo çıktı. Atakum İlçesi İsmet İnönü Bulvarı Kurupelit mevkiine yapılan ve trafik sıkışıklığını azaltması beklenen akıllı kavşağın trafik yoğunluğuna neden olması sürücülerin tepkisine neden oldu.

 

Samsun trafik felc2 Foto Galeri

Samsun trafik felc3 Foto Galeri

‘ÇÖZÜM DEĞİL EZİYET’
Sürücüler sosyal medyada paylaştıkları fotoğraflara yaptığı açıklamalarda “Kurupelit tramvay alt geçidinin orada 2 haftadır ışıklar yoktu. Ne bir kaza ne bir trafik ne bir stres vardı. Trafik lambaları geldi maşallah bildiğin çözüm değil eziyet oldu. Akıllı ışık diye getirdiğiniz akılsız çıktı. İşte 2,5 yılda tek övündükleri o dışardan gelen dandik proje! Acaba akıllı ışıkların benimle mi bir sıkıntısı var diyordum ki herkesle sıkıntısı varmış. Demir gibi sabır lazım o ışıklarda beklerken” ifadelerini kullandı.

06 trafik 2 Foto Galeri

BÜTÜNÜYLE ELE ALINMALI
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Samsun İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Öncü ise, “Bir şey gerekli ve faydalı ise, o noktada bir rahatlama sağlaması lazım. Eğer o noktada bir rahatlama sağlamıyorsa, zaten sorunu çözmemiştir. Biz mühendisler deriz ki, ‘bir noktayı çözmek çözüm değildir çoğu zaman.’ O noktayı çabuk geçebilirsiniz çoğu zaman ama onun bir önünü bir arkasını daha kötü daha perişan kötü bir hale getirebilirsiniz. Bu gibi sorunlar bütünüyle ele alınmalı. Yani noktasal çözümler, mühendislik ve ulaştırma biliminde çözüm değil, palyatif arayışlarıdır. Ama vatandaş şikayetçiyse bu çözümde ya bir öngörü hatası ya da bir planlama hatası var demektir” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 1 ay önce

    Bugün okullar açıldı, Sülün kavşağı kilitlendi, Samsun emniyeti en azından zirve saatlerde trafik ışıklarında ve döner kavşağın içinde park edenlere uygulama yapsa ne güzel olur…