Samsun'un Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, 2022 yılı çeltik alım fiyatının en az 15 TL olması gerektiğini açıkladı

Terme Ziraat Odası Başkanı Ergün, mazot, gübre, ilaç ve işçilik gibi girdilerde yaşanan artışlar nedeniyle, çeltik üretiminde düşüş yaşandığını bu nedenle 2022 yılı çeltik fiyatının 15 TL olarak açıklanması gerektiğini söyledi.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı: "Geleceğin bilim insanlarını ilçemizde yetiştireceğiz" Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı: "Geleceğin bilim insanlarını ilçemizde yetiştireceğiz"

'DESTEKLER ARTIRILMALI'

Ferda Ergün, yaptığı açıklamada "Üreticiye verilen gübre ve mazot desteklerinin artırılması şarttır. 2022 çeltik alım fiyatı en az 15 TL olmalı ve bu fiyatın altına düşmemelidir. Devletimiz, 15 TL'nin altında kimsenin ürün alamayacağını, eğer alınırsa, ofis aracılığıyla ürünü alacağını söylemelidir. Eğer bu denmezse ve fabrikacının eline bırakılırsa, herkes perişan olur. Üreticiye sahip çıkılmalı. Ofis, üreticinin kara gün dostudur deniyor. Bizde bu kara günlerde dostluğu görmek istiyoruz" dedi.

Sedanur AYDIN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.