doğa samsun surucu kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Tepkiler Üzerine O Çalışma Durduruldu!

Tepkileri-Gördü-Hatadan-Döndü!-O-Çalışma-Durduruldu!1
Daha Fazla Göster

Samsun’da Tepkiler Üzerine O Çalışma Durduruldu! Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin  ‘onarım’ adı altında Atakum İlçesi’ndeki kumsala döktüğü taşlara vatandaşların tepki göstermesi üzerine, dün belediyenin iş makinelerinin çalışmadığı görüldü

Atakum sahili kumsalına taş dökülmesinin halatı olduğunu belirten İMO Samsun Şube Başkanı “onarım çalışması” adı altında yapılan çalışmanın hata olduğunu ve halkın tepkisiyle bu hatadan geri dönüldüğünü açıkladı.

24 imo sahil 1 Foto Galeri5e0c1c76 0cad 42a3 bae4 8c62c1398618 Foto Galeri

 

HESAPSIZ İŞLER
Atakum İlçesi’nde, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin “onarım çalışması” adı altında Güzelyalı sahili kumsalına taş dökülmesine vatandaşın ardından bir tepki de Samsun İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cevat Öncü’den geldi. Öncü, “Oraya sanırım bir yağmur suyu drenajı verilmiş. Denizin içine bir takım borular gidiyor. Mariadan kaynaklı kıyı oyulmaları, o denize bağlanmaya çalışılan yağmuru suyu drenaj kanalını yerinden oynatmış. Zarar görmüş. Onun etrafını sağlamlaştırmak adına bir takım çalışmalar yapıyorlar. Ama o halkın haklı tepki gösterdiği dolguya gerek yok. Onu almışlar kum ortaya çıkmış. Bu tarz sorunlar devam edecek. Çünkü zamanında hesapsız kitapsız yapılan işler o marinanın yapılması aşamasında bilimsel çalışmalar yapılmadan marinanın konulması tıpkı Dereköy Balıkçı Barınağı’nın uzatılmasından sonraki oyulma gibi bu oyulmalarda sahili olumsuz etkiliyor” dedi.

24 imo sahil 2 Foto Galeri

ACELEYE GEREK YOK
“Gelişmiş ülkelerde ‘sahil düzenmeleri’ adı altında yapılan çalışmaların Projelendirme aşamasında meslek odalarıyla ilgili kurum ve kuruluşlarla tartışıldığını” kaydeden Öncü Türkiye’de bu durumun tam tersi olduğunu belirterek şunları söyledi:”Diğer ülkelerde bu tarz çalışmalarda halka soruluyor. Hatta referandum bile yapılıyor. Biz de bu konuda çok acele ediliyor. Kaynak israfına neden olduğu gibi sahil tahribatına da neden oluyor. Acele edilmemeli. Öngörülmesi gerekiyordu. Ayrıca o marina oradan durduğu sürece böyle durumlarda kaçınılmaz.”

24 imo sahil 6 Foto Galeri24 imo sahil 5 Foto Galeri

SAHİL ESKİ HALİNE DÖNDÜ
Önceki gün Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ‘onarım’ adı altında Atakum sahil bandındaki kumsala döktüğü taşlar, vatandaşı ayaklandırması üzerine, dün Büyükşehir Belediyeleri’nin iş makinelerinin çalışmadığı görüldü.

Dilber BAHADIR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 1 ay önce

    Ya kardeşim bu taşları kumsalın üzerine dökmek cinayettir
    Bunlarda hiçmi akıl vicdan yok
    Olan her şeyi yakıp yıkmayı hizmet sanıyorlar