Samsun’da Şehitlikte Tepki Çeken Tabela Yerine Asıldı!

samsunda-sehitlikte-tepki-ceken-tabela-yerine-asildi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Şehitlikte Tepki Çeken Tabela Yerine Asıldı! Samsun’da tepkiler üzerine Büyükşehir Belediyesi Şehitlik Anıtı’ndaki Atatürk ve silah arkadaşlarının isimlerinin bulunduğu levhayı yerine koydu

Samsun Asri Mezarlık’taki Şehitlik Anıtı’ndaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Samsun’a çıkan silah arkadaşlarının isimleri ile Dumlupınar şehitlerinin isimlerinin bulunduğu levhanın kaldırılması tepki çekmişti. Tepkiler üzerine Büyükşehir Belediyesince levha yerine konuldu.

WhatsApp Image 2021 06 03 at 17.53.33 Ana Manşet

TEPKİ ÇEKMİŞTİ

İlkadım İlçesi’nde Asri Mezarlık’taki Şehitlik Anıtı’na monte edilen ve yapıldığı yıldan beri kaide üzerindeki plakada bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının isimlerinin kaldırılması tepkilere neden olmuştu. Tepkiler üzerine Büyükşehir Belediyesi o levhanın yerine yenisini yerleştirdi Hatta mezarlıkta bulunan şehitlerin isimlerinin yer aldığı ikinci bir levhada yer aldı.

WhatsApp Image 2021 06 03 at 18.47.51 Ana Manşet

YERİNE KONDU

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının isimlerinin bulunduğu levhanın yerine yenisinin konması, şehit kardeşi yazar Ayhan Hamlı tarafından dile getirildi. Hamlı bundan dolayı duyduğu sevinci belirtti.

Dilber BAHADIR


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir