doğa area duru
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Telefondaki Sese İnandı, Hayatı Karardı

Daha Fazla Göster

Samsun’da Telefondaki Sese İnandı, Hayatı Karardı Samsun’da genç bir kadın dolandırıcıların tuzağına düşerek, 20 bin lira dolandırıldı

Samsun’da yaşayan Gül Albayrak isimli kadını telefonla ‘Bankadan arıyoruz. Özel sağlık sigortası geri ödemeniz var. Fakat bu ödemeyi geri alabilmeniz için bizimle şifre ve kimlik bilgilerinizi paylaşmanız gerekiyor’ diyen dolandırıcılar genç kadını 20 bin lira dolandırdı.

WhatsApp Image 2021 08 16 at 20.51.47 Ana Manşet

BANKA ADINI SÖYLEYİNCE İNANDIM

Olay, geçtiğimiz şubat ayında meydana geldi. O zamanlar özel bir hastanede temizlik personeli olarak çalışan ve şimdilerde işsiz olan Gül Albayrak’ı telefonla arayan dolandırıcı banka adını da vererek, “Özel sağlık sigortası geri ödemeniz var. Fakat ödememiz için bizimle banka şifrelerinizi ve kimlik bilgilerinizi paylaşmanız gerekiyor” dedi. Genç kadın da bunun üzerine banka ve kimlik bilgilerini paylaştı.

WhatsApp Image 2021 08 16 at 20.51.47 1 Ana Manşet

BU PARAYI ÖDEME GÜCÜM YOK

Bilgilerini paylaştıktan hemen sonra İstanbul’da bir ATM’den hesabından 3 yıl vade ile 20 bin lira çekildiğini ve bunun da faiziyle birlikte 29 bin lira olarak ödenmesi gerektiğini yaşlı gözlerle anlatan Albayrak, “Bu parayı ödeyecek gücüm yok. Zaten işkur üzerinden 3 aylık geçici işçi olarak iş bulmuş ve onunla geçimimi sağlamaya çalışıyordum. Şimdi ise işsizim. Hiç bir gelirim yok” dedi. Olayla ilgili araştırmanın ve soruşturmanın devam ettiğini belirten Albayrak, kendisi adına çekilen bu krediyi ödeyemediğini, gün geçtikçe faiz işlediğini ve ileriki günlerde kendisinin daha fazla mağdur olacağını ifade ederek, bir an önce mağduriyetinin giderilmesi için yetkililerden yardım istiyor.

WhatsApp Image 2021 08 16 at 20.51.48 1 Ana Manşet WhatsApp Image 2021 08 16 at 20.51.48 Ana Manşet

Emir Dursun AKAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir