doğa calven duru
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Telefon Hırsızı Kameraya Yakalandı!

Samsun'da-Telefon-Hırsızı-Kameraya-Yakalandı!-1
Daha Fazla Göster

Samsun’da Telefon Hırsızı Kameraya Yakalandı! Samsun’da bir kişinin telefonu alıp, hızla uzaklaşması saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Samsun’da telefon almak istediğini söyleyen bir kişi, işyeri çalışanın bir anlık dalgınlığından faydalanıp, yaklaşık 2 bin lira değerindeki telefonlardan bir tanesini kaşla göz arasında cebine atarak, sırra kadem bastı. O anlar ise  işyerinin kamerasına saniye saniye yansıdı.

telefon hirsizi11 Ana Manşet telefon hirsizi22 Ana Manşettelefon hirsizi33 Ana Manşet

BİSİKLETLE GELDİ
Dün akşam saatlerinde Çiftlik, İstiklal Caddesi üzerinde bir telefoncuda meydana gelen olayda, İddiayaa göre telefon ve aksesuar satışı yapan işyerine bisikletle gelen 20-25 yaşlarındaki kafasında şapka ve yüzünde maske olan bir kişi işyeri çalışanına yaklaşık 2 bin  lira değerinde kaliteli ve özelikleri bol olan bir telefon almak istediğini söyledi.  İşyeri çalışanı da vitrinden istediği özelliklere sahip ard arda 2 telefon çıkarıp verdi. Henüz kimliği belirlenemeyen şahıs tezgahtarın kendisine uzattığı her iki telefonu da incelemeye başladı.

telefon hirsizi44 Ana Manşet telefon hirsizi55 Ana Manşet telefon hirsizi66 Ana Manşet

 

HIZLA UZAKLAŞTI
Bu sırada işyeri çalışanı Zeynep Özbay, işyerindeki işlerle ilgilenip, telefonla konuşmaya başladı. Yine iddialara göre çalışanın meşgul olduğunu farkeden şahıs, etrafına bakındıktan sonra kendisine incelemesi için verilen 2 telefondan 1 tanesini kaşla göz arasında cebine atarak, bisikletine bindi ve  hızla uzaklaştı.

telefon hirsizi77 Ana Manşet telefon hirsizi88 Ana Manşet telefon hirsizi99 Ana Manşet

”HELAL PARA HIRSIZLARI”
Kişinin uzaklaşmasının ardından telefonlardan 1 tanesinin çalındığını farkeden  Özbay, ”Kendisinden hiç şüphelenmedim. Kaliteli ve özellikleri çok olan ikinci el telefon almak istediğini söyledi. Bende vitrinden istediği fiyata ve özelliklere sahip ard arda iki telefon çıkarıp verdim. O sırada hem dükkandaki işlerle ilgileniyor, hem de bir telefon görüşmesi yapıyordum. Gözlerimi tezgahtan ayırmamama rağmen bir anlık dalgınlığımdan faydalanarak, telefonlardan bir tanesini cebine atarak, bisikletine atlayıp, hızla uzaklaştı. Böyle bir olayda, moral bozukluğunun yansıra, yaklaşık 2 bin  lira gibi maddi zarara uğradık.  Bunlar insanların helal parasına göz koyan, emek ve helal para hırsızları. İşyerimizde ilk defa böyle bir olay başımıza geldi. Eğer  bulunmaz ise, telefonun zararını cebimden ödemek zorunda kalacağım. İnşallah polislerimiz  en kısa sürede bulup, yakalar” dedi.

Polis, telefoncudan cep telefonunu çaldığı iddia edilen kişiyi arama çalışması başlattı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Emir Dursun AKAR

telegon hirsizi 1 Ana Manşet

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir