doğa samsun surucu kursu duru
5s arslan Mega Halı

Samsun’da ‘Tam Kapanmada’ Pazar Yoğunluğu

samsun-pazar
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da ‘Tam Kapanmada’ Pazar Yoğunluğu Samsun’da tam kapanma sürecinde ilk kez kurulan pazar yerinde kalabalık dikkat çekti. Vatandaşlar sabahın erken saatlerinde sebze ve meyve almak için pazar yerine gitti

KABALIK DİKKAT ÇEKTİ

Samsun’da tam kapanma kararından haftada bir gün muaf tutulan pazarcı esnafı, günler sonra tezgahlarını kurdu. Samsun’da erken pazarlar sabahın erken saatlerinde kurulmaya başladı. Sınırlı sayıda esnaf, sabahın etken saatlerinde tezgahını açtı. Öte yandan vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren pazarın yolunu tuttu. Tam kapanmaya rağmen pazar yerinde oluşan kalabalık görüntüler ise dikkatlerden kaçmadı.

6743eed0 a188 4008 a4dc 95121effffef Ana Manşet

SADECE CUMARTESİ AÇILACAK
Bu doğrultuda, ilgili Bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları ve sektör temsilcileri ile yapılan görüşmeler sonucunda alınan kararlar şu şekilde sıralandı:Tam kapanma dönemi içerisinde 8 ve 15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacak. Vatandaşların yaş sebze/meyve ve fide ihtiyaçlarını temin amacıyla ikametlerine en yakın pazar yerine gidip gelebilmelerine izin verilecek.Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında kurulacak pazarlarda sadece yaş sebze/meyve ile fide satılabilecek, (özellikle köylülerimizin ürünleri olmak üzere), temizlik ürünleri, giyim, züccaciye, oyuncak, süs eşyası, çanta vb. ürünlerin satışına ise izin verilmeyecek.

 

 

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir