doğa yataks duru
       
5s izosam Mega Halı

Samsun’da Su Faturalarında Rant İddiası! ‘Nerede Hizmet?’

samsunda-su-faturalarinda-rant-iddiasi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Su Faturalarında Rant İddiası! ‘Nerede Hizmet?’ TÜKODER Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, Büyükşehir Belediyesi’nin su faturalarından rant sağladığını ileri sürdü

Tüketiciyi Koroma Derneği Başkanı Sema Onar Yaktı, suyu en pahalı kullanan illerden birinin Samsun olduğunu belirterek, “Belediyeler insanlara hizmet etmek için var fakat bu ne yazık ki Samsun’da böyle değil” dedi.

23 tuketici Ana Manşet

KANUNA AYKIRI

Faturalara yansıtılan ek bedellerin tüketici kanununa aykırı olduğunu kaydeden Yaktı, “Vatandaşa sormadan sayaçlar sökülerek faturalara yansıtılıyor. Her ay suya otomatik olarak zam geliyor. Belediyeler, insanların yaşamını rahat bir şekilde yaşamaları ve vatandaşa hizmet için varlar. Fakat Samsun’da bu ne yazık ki böyle değil. Vatandaşın üzerine yük bindiren bir rant belediyeciliği ile karşı karşıyayız. Samsun’un her tarafı dökülüyor” ifadelerini kullandı.

23 tuketici 2 Ana Manşet

NEREDE HİZMET?

Vatandaşın tükettiği kadar ücret ödemesi gerektiğini belirten Yaktı sözlerine şunları ekledi, “Özellikle pandemi döneminde insanların suya daha çok ihtiyacı oldu. İnsanlar zaten zor durumda. Suyu pahalıya satarsan insanlar nasıl hijyene dikkat edecek? Buradan da Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i eleştiriyorum. Nerede insanlık hizmeti? İnsana hizmet Hakk’a hizmettir. Yöneticiler bunu unutmamalı.”

Merve İLHAN

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir