Samsun'da sivil toplum örgütlerinin başkanları çağrı yaparak, TEKNOFEST'in yapılacağı günler vatandaşların acil olmayan durumlarda araçlarını kullanmaması gerektiğini belirterek, toplu taşımanın da ücretsiz olması konusunda yetkililere seslendi

SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler, KATİD Başkanı Murat Toktaş ile Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şubesi Başkanı Oktay Ergör, 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek TEKNOFEST'te olası trafiği önlemek amacıyla vatandaşların acil olmayan durumlarda araçlarını kullanmaması konusunda çağrıda bulundu. STK'ların başkanları yetkililere de seslenerek sürücüleri teşvik etmek açısından toplu taşımanın ücretsiz olmasını istedi.

'SÜRÜCÜLER TEŞVİK EDİLMELİ'

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Güler, herkesin elinin taşın altına koyması gerektiğini, Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Toktaş, toplu taşımaların ücretsiz olmasının vatandaşları teşvik edeceğini, Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şubesi Başkanı Ergör ise, özel araçların trafiğe çıkmaması yoğunluğu azaltacağını söyledi. 

'HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYSUN'

SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler, TEKNOFEST Karadeniz'in finallerinin Samsun'da gerçekleştirilmesinin kent için büyük bir şans olduğunu belirterek, "30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında şehrimize yüzbinlerce vatandaş gelecek. Bu noktada trafikte aksaklıkların yaşanmaması adına festivalin gerçekleştirileceği tarihler arasında vatandaşlarımızın kişisel araçlarını mümkün olduğunca kullanmaması trafik akışını büyük ölçüde rahatlatacaktır. Toplu taşıma araçlarının da bu tarihler arasında ücretsiz yapılması, sürücüleri teşvik edeceğine inanıyorum. Herkes elini taşın altına koymalı. Bu sınavı en iyi şekilde vermek zorundayız. Kolay kolay elimize bu fırsat bir daha geçmez. Şehrimizin tanıtılması açısından ve iyi izlenim bırakmak adına 7'den 70'e herkes, detayları en ince ayrıntısına kadar düşünmeli ve hayata geçirmeli" dedi.

'KATILIMI DA ARTIRACAKTIR'

Gar Kavşağı'nda trafik yoğunluğu Gar Kavşağı'nda trafik yoğunluğu

Trafik yoğunluğunun azaltılması için vatandaşlar için toplu taşımanın ücretsiz yapılması gerektiğini belirten KATİD Başkanı Toktaş, "Toplu taşıma ücretsiz olması, katılımı artıracağı gibi trafik yoğunluğunu da azaltacaktır. TEKNOFEST sürecinde toplu taşıma araçlarının ücretsiz olması durumunda bu etkinliğe gidecek olan araç sahibi vatandaşlarımızın da toplu taşıma araçlarını kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Böyle olursa hem trafik trafik yoğunluğu azalacak, hem de gelen misafirlerimiz de bunalmadan alana ulaşabilecektir" diye konuştu.

'TRAFİĞİ RAHATLATACAKTIR'

Vatandaşların toplu taşımaya yönlendirilmesinin önemine değinen Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şubesi Başkanı Ergör ise şunları söyledi:

"Bu çok önemli. Tek temennimiz kaza olmaması ve trafiğin tıkanmaması. Bu işin kabusa çevrilmemesini istiyoruz. Toplu taşımanın ücretsiz olması ve araç sahiplerinin de etkinlik tarihlerinde toplu taşıma araçlarını kullanması şehir için trafiğini rahatlatacatır."

Merve İLHAN-Haydar ÖZTÜRK

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.