doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Spor Masaya Yatırıldı: “Altyapı Potansiyeli Mükemmel”

samsunda-spor-masaya-yatirildi-1811
Daha Fazla Göster

Samsun’da Spor Masaya Yatırıldı: “Altyapı Potansiyeli Mükemmel” Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, şehrin 106 tesis ile Türkiye’de spor altyapısı bakımından mükemmel bir potansiyele sahip olduğunu belirtti

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, sporu geniş kitlelere yaymak için çalışmaların sürdüğünü belirterek, “Samsun, sahip olduğu 106 tesis ile Türkiye’de spor altyapısı noktasında mükemmel bir potansiyele sahiptir” dedi.

WhatsApp Image 2021 11 18 at 16.30.38 Samsun

SPOR ÇALIŞMALARI KONUŞULDU

İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliğiyle yürütülen spor faaliyetleri kapsamında Samsun’da sporcu lisans sayıları, okul sporcu lisans sayıları ve sağlık raporlarının görüşüldüğü Değerlendirme Toplantısı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, başkanlığında gerçekleştirildi.

HEDEF; GENİŞ KİTLELERE YAYMAK

Samsun’un 144 bin 957 sporcu kart sayısı ile Türkiye’de 3. sırada yer aldığını ve 111 bin 201 lisanslı sporcunun bulunduğunu belirten Vali Dağlı, “Samsun, sahip olduğu 106 spor tesisi ile Türkiye’de spor altyapısı noktasında mükemmel bir potansiyele sahiptir. Gençlerimizin bu tesisleri tanıması ve daha çok kullanması noktasında beden eğitimi derslerini buralarda yapması için çalışmalar yürütüyoruz. Ayrıca şu an itibarıyla okul kulüp sayımız 40. Bu sayının artırılması için neler yapabileceğimizi değerlendiriyoruz. Çocuk ve gençlerimizi sporla tanıştırmayı, sporu geniş kitlelere yaymayı, spor kültürünü yerleştirmeyi, sporu sevdirmeyi, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit etmeyi ve spor branşlarına yönlendirerek üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

DAHA FAZLA SAMSUN HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir