doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Sosyete Pazarı Krizi! Çözüm Bekleyen Vatandaşa İlginç Yanıt

samsun-sosyete-pazari-123
Daha Fazla Göster

Samsun’da Sosyete Pazarı Krizi! Çözüm Bekleyen Vatandaşa İlginç Yanıt Samsun’un İlkadım İlçesi’nde ‘Sosyete Pazarı’ adıyla kurulan semt pazarının çevresinde oturan vatandaşlar görüntü kirliliği, gürültü, kokudan yakınıp konuyu sosyal medyaya paylaşarak, yardım istedi

Samsun’da ‘Sosyete Pazarı’ kurulan semtte, görüntü kirliği, gürültü ve kokudan yakınan vatandaşlara İlkadım Zabıta Müdürü Şeref Sarı’dan ilginç yanıt geldi. Görüntü kirliliği ve gürültü şikayetlerini personelsizliğe bağlayan Sarı, başvurulmasına rağmen SASKi tarafından temizlenmeyen mazgalların ise pis kokuya neden olduğunu öne sürdü.

28 ilkadim 2 Ana Manşet

SASKİ’Yİ ARASINLAR

İlkadım İlçesi İstasyon Mahallesi sakinlerinin sorun yaşadıkları hatta imza toplayarak şikayette bulundukları Sosyete Pazarı’ndaki görüntü kirliği, gürültü ve koku ile ilgili İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı, “Bize şikayet gelmedi. Vatandaş pis koku gelirse SASKİ’yi arasın. Geçen hafta bu pazar bayram modunda açıldığı için trafiği kontrol altına alamadık” dedi.

26 ilkadim 2 Ana Manşet

SES DE İŞGAL DE OLUR

Vatandaşın şikayette bulunmadığını öne süren Sarı, “Hatta ben pazarı açtırma taraftarı değildim. Çünkü açtırdığımız zaman başka diyorlar, açtırmadığımız zaman başka diyorlar. Ortasını bulamadım. Ama orası pazar alanı olarak ilan edildi. Pazarda haliyle gürültü patırtı olur. İşgal de olur. Geçen hafta bu pazar bayram modunda açıldığı için trafiği kontrol altına alamadık. Bu hafta onu inşallah sorunu çözeceğiz. Ben aslında sosyete mosyete istemiyorum. Burası siyasetle yönetiliyor. Bize de uymak düşer yapacak başka bir şeyimiz kalmadı” diye konuştu.

ilkadim cevvre tepki 2 Ana Manşet

MAZGALLARI AÇTIRAMIYORUZ

Vatandaşların kötü koku nedeniyle de şikayetçi olduğu bölgede, “Pis koku gelirse SASKİ’yi arasınlar” diyen Sarı, “O koku mazgallardan geliyordur. Hatta biz SASKİ’ye söylüyoruz. Yazı da gönderdik. Mazgalları temizleyin diyoruz. Temizlemiyorlar. Bu konu İlkadım’ın değil SASKİ’nin konusu. Gidip baksınlar bütün mazgallar doludur. Kurban Bayramı’nda orası kesim bölgesiydi. Orada bağırsak falan kaldıysa koku bundan da olabilir. Orada eskiden beri sorun var ama biz o mazgalları bir türlü SASKİ’ye açtıramıyoruz” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ İSYAN ETTİ

Şikayet etmelerine ve imza toplamalarına rağmen çözüm bulamadıklarını kaydeden vatandaşlar, sosyal medya hesaplarından şu ifadeleri kullanmıştı: “Samsun İlkadım Belediyesi şu görüntü kirliliğine, mahalle sakinleri şikayet etmesine, imzalar toplanmasına rağmen dur diyemiyor. Pazar günleri insanlar evlerinde sakince dinlenemiyor. Ayrıca pis ürünleri yerlere döküp satıyorlar. Çevrede pis bir koku var. Ayrıca insanların apartman kapılarının önlerini evlerinin cam önlerini işgal ediyorlar.”

Dilber BAHADIR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir