doğa yataks duru
5s arslan Mega Halı

Samsun’da Son 24 Saatte Ne Kadar Yağış Düştü? Sıcaklık Artacak Mı?

samsun-yagıs-17-hazıran
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Son 24 Saatte Ne Kadar Yağış Düştü? Sıcaklık Artacak Mı?  Samsun’da son 24 saatte metre kareye 31,1 kilo yağış düştü

Samsun’da son 24 saatte etkili olan yağmurun ardından merkezde metre kareye 31,1 kilo yağış düştü.

HAYATI FELÇ ETTİ
Samsun’da dün öğle saatlerinden itibaren başlayan yağmur Samsun merkez ve birçok ilçesinde etkili oldu. Durmadan yağan yağmur ve sağanak bazı ilçelerde gündelik hayatı olmuşuz etkilerken, belli bölgelerde ise su birikintileri oluşmasına neden oldu. Samsun’da en çok yağış Yakakent ilçesine (metrekareye  64,6) düştü. Etkili sağanak Atakum, Bafra, Alaçam ve Yakakent’te gündelik hayatı olumsuz etkiledi.

31,1 KİLO YAĞIŞ DÜŞTÜ
Meteoroloji 10 Bölge Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanları, Samsun ve ilçelerinde meydana gelen sağanak ve hava sıcaklıklarıyla ilgili şu bilgileri verdiler: “Son 24 saatte Samsun merkeze metre kareye 31,1 kilo yağış düştü. Bafra merkeze 43,2 kilo, Alaçam’a 29,8 kilo, Tekkeköy’e 20,8 kilo, Vezirköprü’ye 21 kilo, Ladik’e 22,6 kilo, Asarcık’a 23,8 kilo, Havza’ya 27,2 kilo, 19 Mayıs’a 26 kilo, Çarşamba’ya 20,2 kilo yağış düştü. Samsun sınırları içerisinde en çok yağış ise Yakakent’in Karaaba Mahallesi’ne düştü. Burada metre kareye 64,6 kilo yağış düştü. 17 Haziran’da öğleden sonrası için yağış geçişleri görülüyor. 18 Haziran’da iç kesimlerde kısa süreli yağış geçişleri olacak. Sonrasındaki birkaç günde Samsun’da yerel geçişler hariç yağış beklenmiyor. 24 Haziran Perşembe gününe kadar bir yağış beklenmiyor. Hava sıcaklıkları bugünden itibaren artacak. 17 Haziran’da 23 derece olan hava sıcaklığı ilerleyen günlerde artarak 26 dereceye kadar çıkacak.”
Samsun’da 1 hafta içinde büyük bir yağışın beklenmediği ifade edildi.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir