baskaynak Final Okulları cemre
 
5s dikey çarsan Mega Halı Yıkama

Samsun’da Skandal!

featured

Samsun’da Skandal! Bakan Derya Yanık’ın Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde basına kapalı toplantıdaki konuşmasının kayıt altına alınarak, bir haber ajansına sızdırılması “skandal” olarak nitelendirildi

Samsun’un eski fotoğrafları ve Demir’in geçmiş günlerde yaptığı incelemeleri yeni gibi servis etmenin yanı sıra, paylaşımlardaki imla hatalarıyla eleştirilen Büyükşehir Belediyesi Medyası, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık’ın basına kapalı toplantıdaki konuşma kaydının bir haber ajansına sızdırılması ortalığı karıştırdı.

Samsunda Skandal 1 scaled Ana Manşet

BASINA KAPALI UYARISI

Önceki gün, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık’ın, Büyükşehir Belediyesi’ne yaptığı ziyareti izleyen gazeteciler, Bakan Basın Danışmanı Emre Enginertan’ın, “Toplantı basına kapalı. Açıklama yapıldığında sizleri haberdar edeceğiz” uyarısıyla belediyeden ayrıldı. Bir süre sonra, Bakan Yanık’ın belediyede basına kapalı yapılan toplantıdaki konuşmaları haberleştirilerek,
bir ajans tarafınan “özel” notuyla servis edildi. Haber, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinde de ajansın imzasıyla verildi.

Samsunda Skandal 5 Ana ManşetSamsunda Skandal 6 Ana Manşet

BAKANA MİKROFON UZATILMADI

Bu arada, Bakan Basın Danışmanı Emre Enginertan gazetecileri, Samsun Huzurevi ve Yaşlı Bakım, Rehabilitasyon Merkezi’ne çağırarak, açıklama yapılacağını bildirdi. Gazeteciler, açıklama yapılacak huzurevinin kapısında, “Basına kapalı dediniz ama bir ajans özel haber notuyla açıklamayı geçmiş” diye itiraz edince, Enginertan şaşkına döndü. Gazetecilerin, “Habere göre, SSB TV’ye açıklama yapmış” hatırlatması üzerine de “Orada hiçbir mikrofon yoktu, Sayın Bakan hiçbir medya kuruluşuna da orada açıklama yapmadı” dedi.

Samsunda Skandal 3 Ana Manşet

BASIN DANIŞMANINDAN TEPKİ

Bir süre sonra, Emre Enginertan toplantıdaki kaydın Büyükşehir Belediyesi Medyası tarafından sızdırıldığını açıkladı ve gereğinin yapılacağını söyledi. Bu sırada, Samsun Büyükşehir Belediyesi internet sitesindeki ajans imzası kaldırılarak, “haber merkezi” ibaresi konuldu.

Samsunda Skandal 2 Ana Manşet

Samsunda Skandal 4 Ana Manşet

SIZDIRILMASI AHLAKİ DEĞİL

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Yanık’ın, bir kamu kurumu olan belediyede basına kapalı olduğu halde
konuşma kaydının sızdırılmasının ahlaki olmadığını Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e ilettiği öğrenildi. Özel bir toplantının konuşma kaydını sızdırarak bir skandala imza atan ‘Samsun Büyükşehir Belediyesi Medyası’nda yaşanan olayla ilgili soruşturma açılıp açılmayacağı merak konusu oldu.

Hakan AKGÜN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.