doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Siyasette Bardak Kavgası!

Daha Fazla Göster

Samsun’da Siyasette Bardak Kavgası! Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’nun, meclis toplantısında İYİ Partili üyelere bardak fırlattığı iddiası ortalığı karıştırdı

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’nun meclis toplantısında tartıştığı İYİ Partili üyelere su bardağı fırlattığı iddiası siyaset gündemine oturdu.

WhatsApp Image 2021 11 03 at 18.39.59 Ana Manşet

YAŞANANLARI ANLATTI

İYİ Parti İl Başkanlığı’nda yapılan basın açıklamasında olayı anlatan Kavak Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet İçli, “Bana, ‘Sen beni geriyorsun, şerefsizsin, sana Kavak’ı dar edeceğim’ dedi. Sonra masadan bir anda kalktı, cam bardağı fırlattı” iddiasında bulundu.

WhatsApp Image 2021 11 03 at 18.40.13 Ana Manşet

“BANA ‘ŞEREFSİZ’ DEDİ”

İYİ Partili Kavak Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet İçli, şunları söyledi: “5 gündem maddesini görüştük. 4’üncü ve 5’inci maddelerde gerginlik yaşandı. Son gündem maddesinde belediyeye ait turizm şirketini İbrahim beyin adına olan tüzel kişiliği Kemal Muşta ismine verilmesini görüşüyorduk. Ben devir işleminin neden olduğunu sordum. Bana ‘Müfettiş talebi üzerine’ dedi. Müfettişin raporunu bize sunun, dedik. ‘Senden talimat alacak halim yok’ dedi. Biz de başka isimler önerdik. Bana ‘Sen beni geriyorsun. Şerefsizsin, sana Kavak’ı dar edeceğim’ dedi. Bende ‘Başkanım hakarete gerek yok’ dedim. Masadan bir anda kalktı, cam bardağı fırlattı. Bardak arkadaşımızın yanından geçti. Ondan sonra curcuna koptu. Biz, Kavak için olumlu her şeyin yanındayız. Biz olumsuzun yanında olamayız. Ama İbrahim Sarıcaoğlu bey hatasını hazmedemiyor. Bize ve Kavak halkına yanlış yaptı.”

WhatsApp Image 2021 11 03 at 18.39.59 1 Ana Manşet

ÇÖZÜM ŞİDDET DEĞİL

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy da basın toplantısında, “Kavak Belediyesi’nin olağan oturumunda siyaseten hiç kabul etmediğimiz tehdit ve şiddet anlayışını mecliste sahneye koyan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, seçilmiş bir başkan olduğunu unutmuş, meclis üyemizin haklı sorusu ve önerisine cevap veremeyince çözümü tehditte ve şiddette aramıştır. Başkan Sarıcaoğlu, meclis üyemiz Ahmet İçli’nin belediyenin zarar eden ve iflas noktasına gelen iştiraki ile ilgili yetki devri konusundaki sorusuna cevap vermek yerine kendisini önce tehdit etmiş ardından da su bardağını fırlatmıştır. Aklı selim meclis üyelerinin olayı kınaması sevindiricidir. Ancak tepedeki yöneticilerin ruh halinden esinlenip benzer hadsizliği yapan Sarıcaoğlu’nun hareketi de bir o kadar üzüntü vericidir” dedi.

WhatsApp Image 2021 11 03 at 18.39.58 Ana Manşet

AÇIKLAMA GELMEDİ

Öte yandan, siyaset gündemine düşen bardak fırlatma olayıyla ilgili olarak, Kavak Belediye Başkanı Sarıcaoğlu’ndan bir açıklama gelmemesi dikkat çekti.

SAMSUN HABERLERİ İÇİN ANA SAYFAMIZI ZİYARET EDİN SAMSUN HABER

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir