08-09 Haziran 2024 tarihlerinde ilçede de yapılacak olan 2024 YKS için Kaymakam Özgür Kaya başkanlığında ÖSYM Sınav Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Kaymakamlık makamında gerçekleşen toplantıda; güvenlik tedbirleri ile sınav öncesinde, sınav gününde ve sınav sonrasında yapılacak çalışmalara ilişkin gündem maddeleri görüşüldü.

VATANDAŞ SINAV GÜNÜNDE GÜRÜLTÜ YAPILMAMASI KONUSUNDA UYARILDI

İlçede huzurlu ve güvenli bir sınav ortamının oluşturulması için tüm kurumların uyum içinde görev yapacaklarını, özellikle sınav sabahı TC kimlik belgesi hususunda problem yaşayabilecek adaylar için İlçe Nüfus Müdürlüğünün 08 Haziran Cumartesi 07.00-17.00 saatlerinde, 09 Haziran Pazar günü ise 07.00-15.30 saatleri arasında hizmet sunacağını belirten Kaymakam Özgür Kaya, ayrıca sınava girecek adayların sınav esnasında dikkatlerinin dağılmaması için sınav yapılacak binaların yakınında taşıtların korna çalmamaları, ambulans ve itfaiye araçlarının sirenlerinin çalıştırılmaması, her türlü resmi ve özel törenler vesilesiyle dışarı yayın yapılmaması, düğün, asker uğurlama vs. konvoyları oluşturulmaması, bina hafriyat yıkımları ile seyyar satıcı gürültüleri ve benzeri her türlü gürültünün yapılmaması hususunda ilçe merkezinde hassas davranılmasının önem arz ettiğini ifade etti.

TOPLANTIYA O İSİMLER DE KATILDI

Düzenlenen toplantıya ayrıca; İlçe Jandarma Komutanı J.Bnb. Ümit Çetinkaya, İlçe Emniyet Müdür V. Komiser Mutlu Toptaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Resül Özata, İlçe Nüfus Müdürü Halis Bilen, Belediye Başkan Yardımcısı Salih Sefacı, OMÜ Vezirköprü Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Necati Tomal, ÖSYM METEKSAN görevlisi Öğr. Gör. İrfan Peker ve Vezirköprü MYO ÖSYM Koordinasyon Personeli Hatice Alıcı katıldı.

HABER AJANSI: İHA

Samsun'da düğün magandaları yakalandı! Samsun'da düğün magandaları yakalandı!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: İHA