Samsun’da Sel Mağduru Esnaf İsyan Etti!

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Sel Mağduru Esnaf İsyan Etti! Samsun’un İlkadım İlçesi’nde su baskını yaşanan mahallelerde esnafın birçoğu altyapı sorunları ile ilgili bir çalışma yapılmadığını ve yeni bir yağışta tekrar aynı sorunları yaşamak istemediklerini söyledi.

 

Samsun’un İlkadım İlçesi’nde etkili olan sağanak nedeniyle yaşanan sel felaketinin ardından hiçbir çalışma yapılmadığını ifade eden sel mağduru esnaf, altyapı sorununun giderilmesi gerektiğini ve acil çözüm ile destek beklediklerini söyledi.

04 sel esnaf 2 Foto Galeri

sel esnaf rop 2 Foto Galeri

‘GEÇMİŞ OLSUN’ DİYEN OLMADI
İlkadım İlçesi’nde yaşanan sel felaketinde Çiftehamam Caddesi’ndeki esnaf dükkanlarının su almasıyla büyük zarar gördü. Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan esnafın birçoğu yaşadıkları sıkıntıları dile getirip, henüz hiçbir yetkilinin ‘geçmiş olsun’ ziyaretine gelmediklerini dile getirdi.

04 sel esnaf 1 Foto Galeri

BURASI ‘FAY HATTI’
Mustafa BİLENT: Biz bu sıkıntıları 4-5 kez yaşadık. En son 2009’da büyük bir felaket yaşadık. Biz buraya ‘fay hattı’ diyoruz. Her kuvvetli yağmurda, buraya bu sel geliyor. Hiç de bir şey yapıldığı yok. Bu yolu üst üste asfalt yaparak dükkanlarla bir yaptılar. Belediye olarak hiçbir şey görmedik. İnsan gelir, ‘bir geçmiş olsun’ der. O bile yok.

Mustafa BILENT Foto Galeri

ÜRÜNLERİM ZARAR GÖRDÜ
Hüseyin HACIHAMZAOĞLU: Ani bir su baskını oldu. Dakikalar içerisinde su havuzu oluştu. Eğimle birlikte şiddetini artırdı. Malum esnaf bundan olumsuz etkilendi. Ciddi anlamda sıkıntı yaşadık. Dükkanın içinde 40 santimetre üzerinde bir su oluştu. Alt raftaki ürünlerim zarar gördü kullanılamaz hale geldi. Belediyeden destek yapılacağı söylendi. Bekliyoruz. İnşallah en kısa sürede müdahale edilir.

Huseyin HACIHAMZAOGLU Foto Galeri

ZARARIMIZ KARŞILANMALI
Mustafa KORKMAZ: Çok kötü bir olay yaşadık. Kaldırım taşları dahi zarar gördü. Yağmur kanalları kapalı. Su dükkanlarımızı bastı. Kendimizi ve dükkanımızı korumaya çalıştık. Zararımız var. Bu zararımızın karşılanmasını istiyoruz. Esnaf kötü durumda.

Mustafa KORKMAZ Foto Galeri

TAŞLAR BİLE SÖKÜLDÜ
Hasan YILMAZ: Aniden gelen su baskını araçları sürükledi. Oldukça kötüydü. Kaldırım taşları yerinden söküldü. Dakikalar içinde böyle oldu. Eğer bir yarım saat daha devam etseydi tam bir felaket olacaktı. Belediyenin destek vermesi gerekiyor.

Hasan YILMAZ Foto Galeri

DESTEĞE GELEN YOK
Ercan GÜN: Bundan sonra iş belediyeye kalmış. Her tarafa su girdi. Suyun önüne durulması mümkün değildi. Henüz desteğe kimse gelmedi. Belediyeden bir kişi ‘geçmiş olsun’ demedi.

Ercan GUN Foto Galeri

ZARARIMIZ VAR
Şenol BODUR: Belime kadar su geldi. Malımın peşine düştüm. Zor anlar yaşadım. Mağdur olduk. Ağaçlar gitti. Zararımız var. ‘Geçmiş olsun’ diyende yok. Gözlüğüm kırıldı. Kadın gözlüğü takıyorum. O da patronumun gözlüğü. Yardım bekliyoruz.,

Senol BODUR Foto Galeri

BİR YETKİLİ GELMEDİ
Hüseyin KANCA: Bir anda su bastırdı. Kepengi kapatmaya fırsatım olmadı. Maddi hasarımız yok şükür ama esnaf arkadaşlarımız zarar gördü. Doğal bir felaketti. Allah bir daha yaşatmasın. Şu ana kadar herhangi bir yetkili gelmedi. Hatta kum, taşlar yolda bekliyor. Yerine oturmayan taşlar var. Uyarı verildi. Rögarlar temizlenebilirdi o taşlara çözüm bulunabilirdi.

Huseyin KANCA Foto Galeri

Mustafa İNAN, Dilber BAHADIR


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. cansu-kircali_avatar
    2 hafta önce

    Sizi su basarken mıstafa demir akıllı şehir için eski parayla 277 trilyona imza atıyordu…