baskaynak https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
5s dikey Uzmanlar Petrol HRS Ajans

Samsun’da Sektörde Tek! Aranan Eleman Oldu

featured

Samsun’da Sektörde Tek! Aranan Eleman Oldu Samsun’da paketleme elemanı olarak başladığı mobilya imalathanesinden usta olarak çıkan Işık Nazioğlu, sektörün aranan elemanı oldu

Samsun’da yaşayan Işık Nazioğlu, bazı insanların “Elinin hamuruyla erkek işine karışma” sözüne aldıramayarak Samsun’daki ilk kadın mobilya ustası olmayı kafasına koydu. 24 yaşındayken paketleme elamanı olarak çalıştığı yerde zamanla kesim makinelerini kullanmayı öğrenen Nazioğlu toplama, montaj, çizim gibi işleri de yapabiliyor. İlkadım Mesleki ve Eğitim Merkezine giden Nazioğlu, burada bulunan atölyede ustalarla birlikte kendini daha da geliştiriyor.

AW500362 03 scaled Ana Manşet

ÖĞRENMEK İSTİYORUM

Yaptığı iş ile ilgili bilgi veren Işık Nazioğlu, “Bu mesleğe 24 yaşında başladım. Paketleme elemanı olarak girdiğim yerde membran kapak üzerine baskılar vardı. Daha sonra paketlemesi, temizlemesi, ürünün zımparasıydı, ben daha çok makinelere merak sardım. Ürünler yapboz parçası gibi birleştirildiği zaman harika şeyler çıkıyordu. Beden işçiliği çok yorucu bir meslek olmasına rağmen ben kafama koydum. Samsun’daki ilk kadın mobilyacı olmak istiyordum. ‘Elinin hamuruyla erkek işine karışma’ gibisinden konuştular. Şu an bunları yapan kişiler beni geri çağırıyor. Çalıştığım yerde toplama, montaj, çizim ve birçok iş yapıyorum. Bu meslekte iğne ucu yer kalmayacak şekilde öğrenmek istiyorum. Şu an kendimi pek ilerlemiş hissetmiyorum. Herkes ilerlediğimi söylüyor. Bu meslekteki en büyük hedefim bir ustanın tamamen her şeyi yapabileceği bir seviyeye gelmek. Elime metreyi alarak ben mobilya ustacısıyım diyerek geçmek istemiyorum” şeklinde konuştu.

AW500362 04 scaled Ana Manşet

SAMSUN’UN TEK KADIN MOBİLYACISI

Diğer kadınlara da önerilerde bulunan Nazioğlu, “Erkeklerden daha inatçı olmak gerekiyor. Lafınızı, sözünüzü hiç geri çekmeden söylemeniz gerekiyor. Şu an makine kullanıyorum. Ustalarla birlikte 3 tane şantiye bitirdik. İnşaatta çalışmayı da seviyorum ama makinelerde çalışmak güzel. Samsun’un tek kadın mobilyacısı benim. İnşallah ileriye dönük bayanlarımız önü de açılacak” diye konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

AW500362 02 scaled Ana ManşetAW500362 01 scaled Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.