doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Santrale Kontrol!

samsunda-santrale-kontrol-0211
Daha Fazla Göster

Samsun’da Santrale Kontrol! Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde kurulan biyokütle enerji santralinin önceki gün içerden mühürlenmesinin ardından bugün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekipleri, işletmenin çalışıp çalışmadığını kontrol etti

Samsun’un Çarşamba İlçesi Eğercili Mahallesi’nde önceki gün ikinci kez yargı kararıyla içerden mühürlenen biyokütle enerji santralinin çalışıp çalışmadığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekiplerince kontrol edildi. Santralin çalıştırılmadığı ve soğutma işlemlerinin sürdürüldüğü tespit edildi.

03 santral Ana Manşet

TESİS MÜHÜRLENDİ

Çarşamba İlçesi’ndeki biyokütle enerji santrali ile ilgili Samsun 3. İdare Mahkemesi tarafından ‘ÇED gerekli değildir’ kararının bozulmasının ardından, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nün tesisi yasal süre dolmadan mühürlendiği öğrenildi.

SANTRAL ÇALIŞMIYOR

Mührün içeride bulunduğu bilgisine ulaşılırken, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekipleri bugün, işletmenin çalışıp çalışmadığını kontrol etti. Kontroller sonucu tesisin çalıştırılmadığı, soğutma işlemlerin devam ettiği görüldü. Biyokütle enerji santrali 11 Mayıs 2020 tarihinde de mühürlenmişti.

Merve İLHAN