Uzman Anahtar Final Okulları cemre
 
5s dikey akın Mega Halı Yıkama

Samsun’da Şampiyona Heyecanı

featured

Samsun’da Şampiyona Heyecanı Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, Okçuluk Milli Takımı’nın belirlenmesi açısından Federasyon Kupası’nın önemli olduğunu aktardı

20220104 2 51588314 72224954 scaled Foto Galeri

Milli takımın belirlenmesi için son yarışmayı düzenlediklerini anlatan Topaloğlu, “Dereceye giren sporcularımız arasında yine Samsun‘da 8-9 Ocak tarihlerinde Milli Takım Seçme Yarışması yapılacaktır. Milli takımımız şubat ayı içinde Slovenya’da düzenlenecek Avrupa Salon Şampiyonası’na katılacak. Bu nedenle sporcularımız ve bizim açımızdan yarışmanın önemi büyük. Çünkü tüm sporcular milli takıma seçilebilmek için mücadele ediyor.” ifadelerini kullandı.

20220104 2 51588314 72224956 scaled Foto Galeri

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ise kentte son 2 ay içinde 3’üncü okçuluk şampiyonasına ev sahipliği yaptıklarını dile getirdi.

Milli takım kadrosunun Samsun‘da belirlenecek olmasının önemli olduğunu kaydeden Kasapoğlu, “Samsun‘da yapılan 3 şampiyonanın da ana hedefi milli takımın omurgasının seçilmesiydi. İnşallah Samsun‘daki bu yarışmalardan sonra olimpiyat şampiyonumuz Mete Gazoz gibi birçok sporcu çıkacak. Hedefimiz, Samsun‘u ciddi anlamda okçulukta marka şehir haline getirmektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Organizasyonda yarın klasik ve makaralı yayda eleme atışları gerçekleştirilecek.

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.