Samsun’da Sahte İmza Krizi! ‘Suç İşliyorlar’

samsunda-sahte-imza-krizi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Sahte İmza Krizi! ‘Suç İşliyorlar’ Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, sendikalarına üye bir kişinin sahte imza ile istifa ettirilip, başka bir sendikaya üye yapıldığını iddia ederek suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi

Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, sendikalarına üye bir kişinin sahte imza ile istifa ettirilip, başka bir sendikaya üye yapılmasına tepki göstererek, “Bu tür işleri yapanlara hak ettikleri cezaya çarptırılmalı, bırakın sendikacılığı memuriyetlerine bile son verilmelidir” dedi. Çakmak, konu ile ilgili pazartesi günü suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti.

05 cakmak Ana Manşet

SUÇ İŞLEMEYE BAŞLADILAR

Kendi sendikalarına ait üyelerin sahte imzayla, başka bir sendikaya üye yapıldığını belirten Başkan Çakmak, “Makam koltuklarının gücüne sarılıp, idarecilerin gölgesine sığınarak sendikacılık yaptığını zannedenlerin sendikal hayata ve kamu çalışanlarına verdiği zararı sıkça dile getirdik, getirmeye de devam ediyoruz. Eşit şartlarda sendikal rekabet deyince ödleri kopan, çalışana baskı ile kamudaki varlıklarını koruyanlar baktılar ki artık bu durumda onları kurtarmaya yetmiyor sahte üyelik işlerine girişmişler. Suç işlemeye bile başlamışlar. Üyemizi sahte imza ile bizden istifa ettirip yine sahte imzayla kendilerine üye yaparak sendika olmadıklarını da biliyoruz ama başka bir tarife girecek bir oluşum halini almışlar” ifadelerini kullandı.

YANLARINA BIRAKMAYACAĞIZ

Konu ile ilgili gerekli evrakları tamamladıklarını ve önümüzdeki hafta içinde suç duyurusunda bulunacaklarını kaydeden Başkan Çakmak şunları söyledi, “Sendikacılığı tamamen çamura bulayan bu tür işleri yapanlara hak ettikleri cezaya çarptırılmalı, bırakın sendikacılığı memuriyetlerine bile son verilmelidir. İşledikleri suçun cezası hapistir. Bu konu ile ilgili olarak gerekli yerlere ilgili müracaatları yapmış bulunmaktayız. Sendikacılıkta en aşağılık hal olan bu durum yapma cürretini kimsenin yanına bırakmayacağız” diye konuştu.

Merve İLHAN


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir