Samsun’da sağlıkçılara zulüm gibi uygulama

samsunda-saglikcilarin-cilesi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da sağlıkçılara zulüm gibi uygulama Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Vezirköprü Devlet Hastanesi personelinin yaşadığı ulaşım sorununa bir an önce çözüm bulunması gerektiğini söyledi

 

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Vezirköprü Devlet Hastanesi personelinin taşınması için kullanılan servislerin Büyükşehir Belediyesi tarafından durdurulması konusuna tepki göstererek, özellikle pandemi döneminde sağlık çalışanlarının yaşadığı bu mağduriyetin kabul edilemez olduğunu ifade etti.

20 vezirkopru 2 Ana Manşet

SERVİSE BİNMELERİ ENGELLENDİ

Vezirköprü Devlet Hastanesi personelinin mağdur olduğunu ve konuyu yakından takip ettiklerini belirten Çakmak, “Bu uygulamayı kabul etmiyorum. İnsanların evinin önünden alan bir sistemle, seyahat etme ya da iş yerine ulaşma özgürlüğünün elinden alınması günümüz Türkiye’sinde hayal kırıklığıdır. Sadece belediyenin burada yapmış olduğu hat vermek. Hat vermiş olabilir. Ama ‘Dolmuş var, dolmuşa binsinler’ gibi bir tercih sunulması veya talep edilmesi doğru değil. Evinden alınan bir servis sistemi var. Bunu kullanmak istemesi çok normal bir şey.

Belediye izin vermedi diye, servise binen arkadaşlar engellendi. Belediye bu konuyu yeniden gözden geçirmeli. Belediye ile görüşüyorum. Onlar da iyi niyetliler ama bir güzargah belirlenmeli. Onlar da topu kurum hastanesine atıyor. Paramızla bile bir araba bizi taşıttırmıyor.

20 vezirkopru 1 Ana Manşet

NEDEN BU KADAR BÜYÜDÜ?

Yaşanan mağduriyetin protokol imzalanarak, konunun çözüme kavuşabileceğini kaydeden Çakmak şunları söyledi, “Yüzde 50 kapasiteyle hizmet veren dolmuşların, sağlık çalışanlarına yanıt vermesi zor. Pandemi nedeniyle hem vatandaş hem de sağlık çalışanı açısından oldukça riskli bir durum. Sonuçta orada bir sürü hasta potansiyeli var. Bu konu neden bu kadar büyüdü? Bir sürü minibüs, servisi olan yerlere personel servisi yapıldığını biliyorum. Yani mutlaka bir yol bulunur. Özellikle pandemi sürecinde sağlık çalışanlarına yapılan bu durum haksızlık ve zulümdür. Her iki taraf çalışanlardan yana tavır sergilemek zorunda. Paramız ile servis tutmak istiyoruz. Bunun kabul edilmemesi abesle iştigal bir durum.”

20 vezirkopru 1 Ana Manşet

Merve İLHAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir