baskaynak https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
5s dikey akın HRS Ajans

Samsun’da Sağlık Çalışanları İş Bıraktı

featured

Samsun’da Sağlık Çalışanları İş Bıraktı Samsun’da Sağlık-Sen üyesi sağlık çalışanları, maaş zammı talebiyle bir günlük iş bırakma eylemi yaptı

Samsun’da Sağlık-Sen üyesi sağlık çalışanları İl Sağlık Müdürlüğü önünde, ellerinde ayrımcılığa hayır, adil düzen, adil zam yazılı dövizlerle slogan atarak maaşlarına yapılacak olan zamları protesto ederek, bir günlük iş bırakma eylemi yaptı.

Samsunda Saglik Calisanlari Is Birakti 2 Ana Manşet

‘AYRIMCILIĞA KARŞIYIZ’
Sağlık çalışanları adına basın metnini okuyan Samsun Sağlık-Sen Şube Başkanı İlyas Biçer, sağlık çalışanlarına yapılacak olan 2 bin 500 ile 5 bin lira arasındaki zammın herkes tarafından memnuniyetle karşılandığını dile getirdi.

Samsunda Saglik Calisanlari Is Birakti 5 Ana Manşet

Yapılacak olan zammın sadece hekimleri kapsadığını öğrendiklerini bildiren Biçer, “Hekimler adına yapılan düzenleme yerinde bir düzenlemedir. Dolayısıyla sonuna kadar destekliyoruz. Bizim tepkimiz hekimlere yapılan zamma değil sağlık çalışanlarına yapılan ayrımcılığadır. Kısa süre içerisinde maalesef sağlık çalışanlarının ücretlerinde iyileştirme yapılmayacağını öğrendik.” dedi.

Samsunda Saglik Calisanlari Is Birakti 4 Ana Manşet

PERŞEMBE GÜNÜ DE EYLEM VAR
Sadece Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan sağlık çalışanlarına değil üniversite hastanesinde çalışan öğretim üyeleri, araştırma görevlileri ve aile hekimliklerinin de kapsam dışında olduğunu belirten Biçer şunları kaydetti:”Can kurtarmak için can vermekten çekinmeyen sağlık çalışanlarının fedakarlıklarının, mücadelelerinin, gayretinin görmezden gelinmesine karşıyız. Sağlık-Sen olarak bu rehavete ‘dur’ demek için bugün olduğu gibi perşembe günü de iş bırakıyoruz. Sadece kendi ilimizde değil tüm Türkiye’de şubelerimizle genel merkezimizle iş bırakıyoruz. Her bir sağlık çalışanının yüzünün gülmesine, işine dört elle sarılmasına, iş barışının ve çalışma huzurunun sağlanmasında özellikle bu süreçte büyük ihtiyaç olduğunu hiçbir kimsenin unutmaması gerekir.”

Umut Can EREN

Samsunda Saglik Calisanlari Is Birakti 1 Ana Manşet Samsunda Saglik Calisanlari Is Birakti 6 Ana Manşet

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.