Samsun'da Ramazan hazırlığı yapmak isteyen vatandaşlar sokak ve caddelere akın etti

Samsun'da Ramazan alışverişine çıkan vatandaşlar Saathane Meydanı, Fatih Sultan Mehmet Caddesi ve Mecidiye Çarşısı'nda yoğunluk oluşturdu. Ramazan alışverişini yapan vatandaşlar pahalılıktan şikayet etti.

Whats1.jpeg

HURMA 210 LİRA

Ramazan sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan hurma da alışveriş yapanların tercihlerinden biriydi. Raflardaki en ucuz hurma olan Irak ve İran hurmalarının kilosu 35 TL’den satılırken, en pahalı hurma olan Kudüs hurması ise 210 TL’den alıcı buluyor.

Ramazan alışverişleriyle ilgili Samsun Canlı Haber mikrofonlarına açıklamalarda bulunan vatandaşlar ise hayat pahalılığından yakındı.

ALIŞVERİŞTE ZORLANDIM

Hatice ÖZER.JPG

Hatice ÖZER: Hayatımda alışveriş yaparken bu kadar zorlandığımı bilmiyorum. Her şey zamanlandı. Her şey söylendiği gibi değil. Belki de yüzde 100'ü geçmiş durumda. Her gün zam geliyor. Hurma dahi alamadım.

HURMA ALAMADIM

ebru yavuz.JPG

Ebru YAVUZ: Her şey zamlandı. Hurma alamadık. Eski Ramazan aylarını özlüyorum. Bir şey alırken zorlanıyorum. Yine de Ramazan bereket ayıdır. Herkesin Ramazan ayını kutlarım.

ESKİYE ÖZLEM BÜYÜK

ŞÜKRAN BİLGİN.png

Samsun-Kayseri Arası Kaç Km, Kaç Saat Sürer? Samsun-Kayseri Arası Kaç Km, Kaç Saat Sürer?

Şükran BİLGİN: "Eski Ramazanları özlüyoruz. O pidelerin kokusunu, evdekilerin eve geldiğinde pide, sebze, meyve getirmelerini çok özledik. Bu devirde bunlar bile zor hale geldi. Umarım her şeyin hayırlısı olur.

İNDİRİMİ HİSSEDEMEDİK

fatma yazıcı.JPG

Fatma YAZICI: Eskiye göre alışveriş yapmakta biraz zorlandık. KDV indirimlerini de hissedemedik.

GEÇİNMEK ÇOK ZOR

GÖNÜL AYDENİZ.png

Gönül AYDENİZ: "Her şey ateş pahası. Geçen sene aldığımız peyniri aynı fiyata almak zor. Düşük gelirliler için geçinmek çok zor."

HURMA 200 LİRA

osman aydın.JPG

Osman AYDIN: Eskisi gibi olmasa da bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bundan birkaç sene önceki gibi aldığımız maaşla alışveriş yapamıyoruz. Eski Ramazan aylarını hem maddi hem manevi özlüyoruz. Hurma fiyatları 200 liraya kadar çıkıyor. Bu ciddi bir rakam.

RAMAZAN PAKETİ BEKLİYORUZ

MEHMET SEKMEN.png

Mehmet SEKMEN: Ramazan için bir hazırlığımız yok.

Büyükşehir Belediyesi ramazan paketi dağıtırsa onu almayı düşünüyoruz. Her şey çok pahalı. Geçen seneki farkı biliyorsunuz zaten."

Dilber BAHADIR, Umut Can EREN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN