Samsun’da Polisin Muaflarla İmtihanı! Denetimde İlginç Diyalog…

samsun-denetım-ılgınc-dıyalog-1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Polisin Muaflarla İmtihanı! Denetimde İlginç Diyalog… Samsun’da sokağa çıkma kısıtlamasında polis ile ‘muaf olduğuna dair belgesi bulunmayan’ vatandaşlar arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Polisin kendinden örnek vererek ikna ettiği bir vatandaş, çalıştığı firmadan yazı gelince ceza yemekten kurtuldu.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Samsun’da da sokağa çıkma kısıtlaması çeşitli uygulama noktalarında denetlendi. Tematik dinamik denetimler kapsamında karayolları, sokak ve caddelerde kolluk kuvvetleri denetimlerini sürdürdü. Samsun’da sokağa çıkma kısıtlamasından muaf iş grubunda çalışan bir vatandaş, çalıştığına dair belgesinin olmaması nedeniyle kontrol noktasında 20 dakika beklemek zorunda kaldı. Duruma kişiye defalarca anlatan polisler, daha sonra kendi mesleklerinden örnek vererek muafiyet krizini tatlıya bağladı.

AW303927 04 scaled Ana Manşet

 

ÇALIŞMA BELGESİ ÇIKMADI
Denetim noktasında durdurulan bir minibüs sürücüsü, “Süt işleme tesisimiz var. Şu anda çalışıyoruz. Mesai saatindeyim. Samsun trafiği kısıtlamaya rağmen çok yoğun. İşi olmayan çok insan var dışarıda. Biz mecbur çalışıyoruz, işi olmayan çok var. Duruşehir’in orada 20 dakika sıra bekledim. O kadar bir yoğunluk var” diye konuştu.

“NEREDEN BİLECEĞİZ ?”
Kimlik ve izin belgesi kontrolü yapan trafik polisi, “Beyefendi, kısıtlamadan muaf olan iş yerleri ve çalışanlarını biliyorum. Bugün sizin o iş yerinde çalıştığınıza dair belgenizi soruyorum. Bugün çalıştığınızı bir belge olmadan nereden bileceğiz. Bugün çalışıyorsan, senin adına bir belge yazılması gerekiyor. Bu belgeyi çalıştığınız iş yerinden alacaksınız. Aracınızı sağa çekip, eksik belgelerinizi tamamlayınız” şeklinde konuştu.

ÖRNEK GÖSTERDİ
Çalıştığı iş yerinden belgesi olmadan sokağa çıkan sürücünün ardından çalışma belgesi olan bir sürücüyü durduran aynı trafik polisi, süt işletme tesisinde çalışan ve belgesi olmayan vatandaşı çağırarak, “Beyefendi geliniz. Bu beyefendi de sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan bir firmada çalışıyor. Bugün çalıştığına dair firmasının kendisi için hazırladığı belgesi var. Sizin işvereniniz de size telefon vasıtası ile gönderebilir” açıklamasında bulundu.

AW303927 03 scaled Ana Manşet

“BEN DE CEZAYA MARUZ KALIRIM”
Sokağa çıkma muafiyeti olduğunu ve her gün ayrı izin belgesi mi alacağını sorgulayan süt işletme tesisi çalışanına b

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir