Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde hırsızlık, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşlara broşür dağıtarak, uyarılarda bulundu.

Kurban Bayramı nedeniyle güvenlik tedbirlerini artıran Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi ekipleri, olası yankesicilik,  dolandırıcılık ve hırsızlık olaylarını önlemek için çalışmalarını hızlandırdı. 

BROŞÜR DAĞITTILAR 

Toplum Destekli Polislik Şubesi ekipleri, "Hırsızlara ve dolandırıcılara karşı duyarlı olun" sloganıyla İlkadım ilçesi Mecidiye Çarşısı'nda broşür dağıtarak , vatandaşları alacakları tedbirlerle güvenli ve huzurlu bir bayram geçirebilecekleri konusunda uyarılarda bulundu.

DEĞERLİ EŞYALARI BIRAKMAYIN

Polis ekipleri özellikle Kurban Bayramı'nda ev ve iş yerlerinde alınacak önlemleri anlattı. Vatandaşların evden hırsızlık olaylarına karşı değerli eşyalarını evde bırakmamalarını kapı ve pencerelerin kapalı olduğuna emin olmalarını ve anahtarların paspas altı, ayakkabı ile sayaçların yanına bırakılmamasını gerektiğini anlattı.

SOSYAL MEDYAYA DİKKAT 

Sosyal medya paylaşımları hakkında da bilgi veren ekipler, ikametlerden uzun süreli ayrılmaların sosyal medya hesaplarından bildirilmemesinin önemi olduğunu böylece hırsızlık olaylarının önüne geçilebileceğini belirtti.

Necdet Uzun yazdı: O somut adımlar, Samsun'a uğrarsa... Necdet Uzun yazdı: O somut adımlar, Samsun'a uğrarsa...

Dilber BAHADIR, Umut Can EREN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.