doğa yataks duru
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun’da Pazarcıların Çilesi Bitmiyor! “Bize El Uzatın”

samsunda-pandemi-sonrasi-bir-de-sel-vurdu
Daha Fazla Göster

Samsun’da Pazarcıların Çilesi Bitmiyor! “Bize El Uzatın” Samsun Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, selde pazarcıların ürünlerinin zarar gördüğünü belirterek destek çağrısı yaptı

Samsun Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, sağanak yağış sonrası pazarcıların mağdur olduğunu belirterek, “Bir yanda pandemi, bir yanda yangın bir yandan da sel bizi çok etkiledi. Devlet yardım elini uzatmalı dedi.

11 pazarcilar 2 scaled Ana Manşet

İŞLER DURDU

Kentte etkili olan sağanak yağış pazarcıları da vurdu. Pandemi ve ülkede farklı noktalarda çıkan yangınların yanı sıra su baskınlarının yaşanmasının kendilerini mağdur ettiğini dile getiren, Samsun Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, işlerin durduğunu ifade etti.

11 pazarcilar 1 scaled Ana Manşet

YARDIMCI OLMALILAR

Fiyatlarda artış da görüldüğünü dile getiren Başkan Yazıcı şunları söyledi:” Bir yandan Antalya bölgesinde başlayan yangınlar bir yandan da pandeminin uzun bir süredir devam etmesi bizi çok etkiledi. Seralardaki ürünler hep zarar gördü. Fiyatlarda bir hayli yükseldi. Şu günlerde de Samsun’da sel ile karşı karşıyayız. Manav ve pazarcının ürünleri zarar gördü. Ciddi anlamda bir mağduriyet var. Tüm bu yaşananlar bizi çok etkiledi. İşlerimiz baya durdu, satışlarda azaldı. Sel Allah’tan gelen bir şey. Ancak devletimiz zarar gören üretici ve pazarcılara destek vermeli, el uzatmalı ve yardımcı olmalıdır.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir