Samsun'da Parkomat'a Yeni Sistem Samsun'da Büyükşehir Belediyesi, İstiklal Caddesi'nde (Çiftlik) Parkomat uygulamasını mobil el terminalleri ile yaparken, otopark ücretlerini yükseltmesi dikkati çekti

"100. Yılında Mübadele ve Türk-Yunan İlişkileri Kongresi" Samsun'da Sona Erdi! "100. Yılında Mübadele ve Türk-Yunan İlişkileri Kongresi" Samsun'da Sona Erdi!
Samsun'da Parkomat'a Yeni Sistem Samsun'da Büyükşehir Belediyesi, İstiklal Caddesi'nde (Çiftlik) Parkomat uygulamasını mobil el terminalleri ile yaparken, otopark ücretlerini yükseltmesi dikkati çekti Samsun'un İlkadım ilçesi İstiklal Caddesi'ndeki (Çiftlik) parkomat uygulamasını Büyükşehir Belediyesi devralırken, yol üzerine park eden araç sürücülerine Anakent görevlileri el terminalleri aracılığı ile fiş kesiyor. CEZA YOK AMA... İYİ Parti Grup Başkanvekili Alper Aydemir, Büyükşehir Belediyesi'nin Çiftlik caddesinde uygulamaya başladığı yeni parkomat sisteminin benzerinin Çarşamba ilçesinde de uygulandığını açıkladı. El tarminalleri ile yürütülen parkomat uygulaması için Çiftlik caddesinin pilot yer seçildiğini belirten Alper Aydemir, "Bu yöntemde ceza yok, icra yok. Aracınız yolda 8-10 saat park halinde de kalsa, el terminali ile plakanızdan size o sürenin de ücretini çıkartıyorlar" dedi. ANAKENT FİYATLARI YÜKSELTTİ Öte yandan Çiftlik'te sözleşmesi sona eren Parktek firması varken, 1 saatlik ücret 5 TL, 2 saatlik ücret 8 TL, 3 saatlik ücret 12 TL'yken, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Anakent, devraldıktan sonra otopark ücretleri ise 1 saatlik 10 TL, iki saat 15, 3 saat 20 TL, 5 saat 25 TL, 24 saat ise 40 TL oldu. Ercan ÜSLÜ SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.