Samsun'un İlkadım ilçesi Kadifekale Mahallesi Çimenli Caddesi üzerinde 2 katlı bir binanın doğalgaz borusunun yanında bulunan elektrik panosu patladı, doğalgaz borusuna sıçramadan müdahale edildi.

Samsun'da renkli etkinlik! Hem eğlendiler hem öğrendiler Samsun'da renkli etkinlik! Hem eğlendiler hem öğrendiler

Olay; İlkadım ilçesi Kadifekale Mahallesi Çimenli Caddesi üzerinde bulunan 2 katlı bir binada saat 21.00 sıralarında meydana geldi. Binanın doğalgaz merkezi yanında bulunan elektrik panosu henüz bilinmeyen bir nedenle patladı ve yanmaya başladı. Mahalle sakinleri hemen yetkililere haber verince olay yerine gelen elektrik, doğalgaz ve polis ekipleri güvenlik önlemi aldı.

ALEVLER KONTROL ALTINA ALINDI

Polis mahallenin giriş ve çıkışlarını emniyet şeridi ile trafiğe kapatırken, YEDAŞ ekipleri de mahalleye giden ana elektrik hattını devre dışı bıraktı. Daha sonra panodaki yangın söndürülürken, doğalgaz merkezi alev almadan alevler kontrol altına alındı.

KONTROLLÜ ELEKTRİK KESİNTİSİ YAŞANDI

Yaşanan olay nedeniyle mahallede kısa süreliğine kontrollü elektrik kesintisi yaşanırken, olayın kontrol altına alınmasının ardından mahalleye elektrik verilerek yollar trafiğe tekrar açıldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.