Uzman Anahtar Doğa Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu çarsan HRS Ajans

Samsun’da Özel Harekat Polisi Kocasını Öldürmüştü! Cezası Belli Oldu

featured

Samsun’da Özel Harekat Polisi Kocasını Öldürmüştü! Cezası Belli Oldu Samsun’da polis memuru eşini beylik tabancasıyla öldüren kadına 20 yıl hapis cezası verildi.

Samsun’un Tekkeköy ilçesinde tartıştığı özel harekat polisi eşi Emrullah Çitil’i tabancayla öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Yasemin Çitil’e 20 yıl hapis cezası verildi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTEMİ
Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanık Yasemin Çitil ile tarafların yakınları ve avukatları katıldı. Sanık Çitil’in “eşe karşı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı duruşma, basına kapalı gerçekleştirildi.

AW372955 02 Ana Manşet

“HER GÜN ÖLÜP ÖLÜP DİRİLİYORUM”
Mahkeme heyetine savunma yapan Yasemin Çitil, “Kimse bu durumda olmak istemez. Eşim o gün silah çıkarmasaydı ve bizi öldüreceğine emin olmasaydım yine dayak yemeye razı olurdum. Beraatimi talep ediyorum. Çok pişmanım. Keşke ben ölseydim de çocuğumdan ayrı her gün ölüp ölüp dirilmeseydim. Siz değerli büyüklerimin merhamet ve affına sığınıyorum.” ifadelerini kullandı.

ozel harekat polisi esini tabancayla oldurdu olmedi mi daha o diye bagirdi 6147 dhaphoto3 Ana Manşet

20 YIL HAPİS CEZASI
Çitil’in avukatı Esmanur Çakmak ise olay sırasında kendine yönelik şiddeti bertaraf etmek amacıyla eylemi gerçekleştiren müvekkiline ceza verilmesinin mümkün olmadığını savunarak, uzun süre tutuklu bulunan Çitil’in beraat ve tahliyesini talep etti. Haksız tahrik indirimi uygulayarak Çitil’i “kasten öldürme” suçundan 20 yıl hapis cezasına çarptıran mahkeme heyeti, sanığın tutukluluğunun devamına hükmetti.

AW372988 03 Ana Manşet

NE OLMUŞTU?
Samsun’da 15 Temmuz 2021’de 5 katlı binanın birinci katında oturan özel harekat polisi Emrullah Çitil (32), eşi Yasemin Çitil ile arasında çıkan kavga sırasında beylik tabancasıyla 3 el ateş edilerek vurulmuştu. Evin balkonundan kaldırıma düşen Emrullah Çitil, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti. Gözaltına alınırken “Ölmedi mi o daha?” diye bağırması kameralara yansıyan kadın, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

AW372955 01 scaled Ana Manşet

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.