doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Otobüste Yakalanmışlardı! Karar Belli Oldu

samsunda-otobuste-yakalanmislardi-2310
Daha Fazla Göster

Samsun’da Otobüste Yakalanmışlardı! Karar Belli Oldu Samsun’un Tekkeköy İlçesi’nde polisin denetiminde yakalanan yasa dışı yollarla ülkeye giren 7 düzensiz göçmen bugün sınır dışı edilmek üzere Kayseri Geri Gönderme Merkezi’ne gönderildi.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekiplerinin denetimlerinde yakalanan 7 düzensiz göçmen Kayseri Geri Gönderme Merkezi’ne gönderildi.

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, göçmen kaçakçılığı suçunun tespiti ve önlenmesi, düzensiz göçmenlerin yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalarda 19 Ekim gecesi Tekkeköy Polis Noktası’nda bir otobüste yolculara kimlik kontrolünü yaptı. Denetimde 7 Afganistan uyruklunun yurda yasa dışı yollardan girdiğini belirledi.

İSTANBUL’A GİDİYORLARDI

Afganistan uyruklu Haq N.(20), Norullah A.(24), Khayrullah T.(20), Revwlet G.(20), Mohammed S.(20), Iskender N.(29) Mohammed I.(21) işlemleri için Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şubesine götürülürken, otobüs şoförü Ahmet Y. ile muavin Cem Y. gözaltına alınarak Tekkeköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldi. Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şubesi’nde işlemleri tamamlanan 7 düzensiz göçmen sınır dışı edilmek üzere Kayseri Geri Gönderme Merkezi’ne gönderilirken, Otobüs şoförü ve muavin hakkında ‘göçmen kaçakçılığından’ yasal işlem yapıldığı öğrenildi.

Hakan AKGÜN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir