Samsun’da Örnek Hareket! Pankartta Yazanlar Takdir Topladı

samsunda-firin-pide-ve-tatli-dagitti
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Örnek Hareket! Pankartta Yazanlar Takdir Topladı Samsun’un Atakum ilçesi Mimar Sinan Mahallesi Cağaloğlu Caddesi’nde bulunan bir fırın vatandaşlara destek olmak amacıyla gün boyu pide ve tatlı dağıttı

Atakum ilçesi Mimar Sinan Mahallesi Cağaloğlu Caddesi’nde bulunan fırının duvarına “Salgın sürecinde yine siz değerli halkımızın yanındayız. Bu zor günleri birlikte aşacağız.” pankartı asıldı.

Ana Manşet

PİDE VE LOKMA TATLISI İKRAMI

İşletme çalışanları iş yerinin önüne açtıkları tezgahlarda tüm müşterilerine ve vatandaşlara ücretsiz pide ve lokma tatlısı ikramında bulundu.

İş yeri sahibi Yaşar Yiğit, 1975’ten bugüne kadar Samsun halkına 8 şube ile hizmet verdiklerini söyledi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın süreci yaşadıklarını belirten Yiğit, “Buna bağlı olarak da hep birlikte birtakım zorluklar çekiyoruz. Tüm halkımıza tamamen ücretsiz olarak ikram ettiğimiz pide ve tatlı sadece yaşanılan tüm zorlukları birlikte aşacağımızın küçük bir sembolüdür. Türk milletinin en önemli özelliği paylaşabilme duygusunu en zor zamanlarında bile hissetmesi ve bunu her an elindeki bir lokma ekmeği bile paylaşarak yansıtabilmesidir.” dedi.

Ana Manşet

AHİLİK KÜLTÜRÜ YAŞATILMAYA ÇALIŞILIYOR

Ahilik kültüründen geldiklerini ve ellerinden geldiği kadar bunu yaşatmaya çalıştıklarını dile getiren Yiğit, “Son olarak şunu da tüm halkımıza tekrar hatırlatmak istiyorum. Sadece bugün değil her gün ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımız ücretsiz olarak tüm ihtiyaçlarını şubelerimizden karşılayabilir. Biz birlikte güçlüyüz ve bu zor günleri birlikte aşacağız.” ifadelerini kullandı.

Müşterilerden Enver Çakmak ise çok bir iyi hayır işlediklerini belirterek, örnek uygulamadan dolayı işletme sahibine teşekkür etti.

Ana Manşet


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir