doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Öğrenciler Şoke Oldu! Mustafa Demir ‘Yanınızdayız’ Dedi, Samsun Büyükşehir KYK’nın Kapısını Gösterdi

buyuksehir-kyknin-kapisini-gosterdi
Daha Fazla Göster

Samsun’da Öğrenciler Şoke Oldu! Mustafa Demir ‘Yanınızdayız’ Dedi, Samsun Büyükşehir KYK’nın Kapısını Gösterdi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in ‘Öğrenciler mağduriyet yaşamayacak’ açıklamasına rağmen, belediyeden yurt için destek isteyen öğrencilerin KYK’ya yönlendirilmeleri eleştirilere neden oldu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in sosyal medya hesabından öğrencilerin barınma sorunu yaşamayacağını belirten paylaşımının ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesabından destek isteyen öğrencilere verilen cevap tam tersi olunca öğrenciler ne yapacağını şaşırdı.

Ekran Alintisi8 Ana Manşet

BARINMA PAYLAŞIMI

Başkan Mustafa Demir, sosyal medya hesabından “Büyük emeklerle şehrimizdeki güzide üniversitelerimizi kazanarak Samsunumuza okumaya gelen öğrencilerimizin barınma ile ilgili herhangi bir mağduriyet yaşamaması için tüm destek ve imkanlarımız ile yanındayız. Konuyla ilgili olarak öğrencilerimiz bizlere ulaşabilirler” paylaşımının ardından barınma desteği isteyen öğrenciler şok bir yanıtla karşılaştı.

İL MÜDÜRLÜĞÜ’NE YÖNLENDİRDİLER

Kalacak yer bulamadıklarını belirterek sosyal medyadan Büyükşehir Belediyesi’nden destek isteyen öğrenciler ise şu yanıtı aldı: “Şehrimizde öğrencilerimize tahsis edilecek olan yerlere, öğrenci yerleştirmelerini KYK İl Müdürlüğümüz gerçekleştirecektir. İl Müdürlüğüne başvuru yaparak kayıt oluşturabilirsiniz.”

‘DALGA MI GEÇİYORSUNUZ?’

Aldıkları yanıtla şok olan öğrenciler, “Aradım. Gelip il müdürüyle birebir konuşmamız lazımmış. Zaten gelebilsek buradan uğraşmayız. İnsanlarla resmen dalga geçiyorsunuz ya, yazıklar olsun” ifadeleriyle tepkilerini dile getirdiler.

Merve İLHAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 3 hafta önce

    Manyaklar, bundan birşey istenir mi, bundan birşey istemeye giderseniz donunuzu alır.Mesela bizim kalemkayaya 6 numaralı otobüs geliyordu, hastanelere gidiyorduk, artık gelmiyor 🙂 🙂 🙂