baskaynak hrsagency cemre
 
5s dikey çarsan bilgi

Samsun’da Öğrenciler Projelerini Sergiledi!

featured

Samsun’da Öğrenciler Projelerini Sergiledi! Samsun’da lise öğrencilerinin robotları bilim şenliğinde sergilendi

Samsun’da Deneyap Teknoloji Atölyeleri Robotik Kodlama Bilim Şenliği düzenlendi.

6 TAKIMDA 6 FARKLI PROJE
İlkadım Gençlik Merkezi’nde düzenlenen şenlikte, yaklaşık 1 yıldır Deneyap Teknoloji Atölyesi’nde farklı başlıklarda eğitim alan öğrenciler, hazırladıkları projeleri sergiledi.İlkadım Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Erdin, robotik kodlama alanında 6 takımın 6 farklı proje yaptığını anlattı.

DENEYİMLER ORTAYA ÇIKIYOR

Öne çıkan projelerin TEKNOFEST’e katılabileceğini ifade eden Erdin, “Samsun Deneyap Teknoloji Atölyesi olarak Robotik Kodlama Bilim Şenliğimiz var. On bir farklı alanda ders gören öğrencilerimiz her dersin sonunda projelerini sergiliyor. Bugün de lise öğrencileri robotik kodlama alanında projelerini sergiledi. Şenliğin amacı her eğitim sonunda çocukların kazandıkları deneyimleri grup olarak uygulamaya dökmek. Burada öne çıkan projeler olursa TEKNOFEST yarışmalarına katılmaları için özel olarak geliştirilecek ve desteklenecek.” dedi.

DEPREM PROJESİ

Depremde can kaybını azaltmak için kapsül projesi yaptıklarını anlatan 16 yaşındaki Muhammed Salih Uğurlu ise “Yaptığımız koruma kapsülünde gece yatakta depreme yakalanan kişiler yatağın kenarından çıkan kapsülle depremden korunuyorlar. Endonezya’daki depremlerden esinlendik birbirine yakın şiddette iki depremde gece can kaybı daha fazla olmuş. Bizim projemizde insanlar gece depremden korunacak. Kapsülün içinde yaşam malzemeleri de olacak.” diye konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.