İlimiz ev sahipliğinde devam eden 'KYGM 35. Futbol Turnuvası Türkiye Finalleri'nin dördüncü gününde KYK'lı gençlere tematik gezi düzenlendi.

TEMATİK GEZİ DÜZENLENDİ 

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğünce bu yıl 35. düzenlenen 'KYGM Futbol Turnuvası Türkiye Finalleri' Samsun'da 8 ilden 168 sporcunun katılımıyla devam ediyor.11 Mayıs tarihinde Samsun Valisi Zülkif Dağlı'nın başlama vuruşu ile start alan turnuvanın grup elemeleri tamamlandı.  Grubu lider tamamlayan Samsun KYK takımımız Pazartesi günü saat 12.00'de İlkadım Suni Çim Sahasında Giresun ile yarı final maçına çıkacak. Yarı final maçları öncesi öğrencilere Samsun’un tarihi ve kültürel değerlerini gençlerimize aşılamak, tanıtımını yapmak ve yerinde görmelerini sağlamak amacıyla Tematik gezi düzenlendi.

“Samsun, 3-5 yıl içerisinde yem bitkilerinde ülke genelinde söz sahibi olacak” “Samsun, 3-5 yıl içerisinde yem bitkilerinde ülke genelinde söz sahibi olacak”

SAMSUN'A HAYRAN KALDILAR 

19 Mayıs Dereköy Gençlik Kampında konaklayan öğrenciler kahvaltının ardından ilk olarak Amazon Köyü'nü gezdiler. Gezinin ardından Panaroma Samsun Dijital Gösterim Merkezinde, Türklerin Anadolu’ya girişlerinden İstanbul’un fethine, Millî Mücadelenin başlatılmasından Yeni Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolun anlatıldığı dijital gösterimi izlediler. Kent Müzesi, Onur Anıtı ve Bandırma Vapur'unu gezerek yerinde gören gençler Samsun'a hayran kaldıklarını belirtti. Günün eğlence aktivitesi olarak Akyol Lunapark'ı da ziyaret eden öğrenciler doyasıya eğlendi. Gençlik Spor İl Müdürlüğü, ücretsiz bir şekilde tesislerini öğrencilere açan Akyol Lunapark sahibi İbrahim Akyol'a, teşekkür etti. 

Esra VURAL