doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da O Turnuvada Emin Kar Unutulmadı!

samsunda-o-turnuvada-emin-kar-unutlmadi-2810
Daha Fazla Göster

Samsun’da O Turnuvada Emin Kar Unutulmadı! Gaziosmanpaşa Pınarspor tarafından düzenlenen futbol turnuvasına, Samsunspor’un efsanelerinden, eski futbolcusu ve başkanı Emin Kar’ın adı verildi

İLK VURUŞ SANDIKÇI’DAN

Gaziosmanpaşa Pınarspor tarafından bu yıl ilki düzenlenen Mahaller Arası Futbol Turnuvası başladı. Turnuvaya geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Samsunspor’un efsanelerinden, eski futbolcusu ve başkanı Emin Kar’ın adı verildi. 32 takımın katıldığı ve dünya kupası statüsünde düzenlenen turnuvada maçlar Gaziosmanpaşa Pınarspor Tesisleri’nde oynanıyor. Turnuvanın başlangıç vuruşu Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ve Canik Kaymakamı Mahmut Halal yaptı. Açılış törenine Samsun ASKF Başkanı Şener Aydın, TFF Samsun İl Temsilcisi Hasan Özbulut, Sevdamız Samsun Platformu Genel Başkanı Nuri Seven, Gaziosmanpaşa Pınarspor Kulüp Başkanı Osman Yüksel, siyasi parti temsilcileri ve vatandaş katıldı.

emin kar 1 Samsunspor

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Turnuvanın pandemiden dolayı koşullar el verdiği sürece her yıl geleneksel olarak düzenleneceğini belirten Gaziosmanpaşa Pınarspor Genel Koordinatörü Oktay Öz, “Turnuvamız ilk düzenlenmesine rağmen yoğun ilgi görmesi bizleri mutlu etti. Turnuva komitemizle birlikte maçların fair-play çerçevesinde geçmesi için elimizden geleni yapacağız. Açılışa katılarak bizleri onurlandıran herkese teşekkür ederiz. Ayrıca Samsunsporumuzun efsanesi Emin Kar’ın adını turnuvamıza vererek adını yaşamak istedik. Değerlerimize sahip çıkıp birlik olduğumuz takdirde üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yoktur” diye konuştu. Turnuvanın final maçı 20 Kasım’da oynanacak.

emin kar 1 Samsunspor emin kar 2 Samsunspor emin kar 3 Samsunspor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir