doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da O Proje İle Terme Pidesi Tanıtılacak

Samsun'da-O-Proje-İle-Terme-Pidesi-Tanıtılacak
Daha Fazla Göster

Samsun’da O Proje İle Terme Pidesi Tanıtılacak Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilçeye yeni yaşam alanı ve sosyal tesis kazandıracak projenin startını verdi

AW455693 03 Samsun

Terme’ye prestij katacak yeni bir projenin startını veren Belediye Başkanı Ali Kılıç, projenin içinde yer alacak pide evi için ilçede faaliyet gösteren pide salonu ve restoran sahipleri ile bir araya gelerek, istişare toplantısı gerçekleştirdi.

AW455693 06 Samsun

İLÇEYE YAKIŞACAK BİR TESİS OLACAK
İlçede yaşam alanı ve sosyal tesis açısından büyük bir eksiklik olduğuna dikkat çeken Başkan Kılıç, “Terme’mize yeni bir yaşam alanı ve sosyal tesis kazandırmak istiyoruz. Terme Belediyesi olarak, meslek yüksekokulu, gençlik merkezi ve yarı olimpik yüzme havuzumuzun da içine alan bölgede yeni bir yaşam alanı inşa etmek için çalışmalarımız başladı.

AW455693 05 Samsun

Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz yaklaşık 10 dönümlük alanda dolgu çalışmasını tamamlamak üzere. Söz konusu alana içinde spor, oyun, kültür ve peyzaj alanlarının bulunduğu ilçemize yakışacak bir yaşam alanı ve pide evi kazandıracağız. Terme’nin böyle bir tesise acil ihtiyacı var” dedi.

AW455693 01 Samsun

TERME’NİN MEŞHUR PİDESİ TANITILACAK
Belediyeye değil Terme’ye bir tesis kazandırmak için yola çıktıklarını dile getiren Başkan Kılıç, “İlçemiz için inşa edeceğimiz yaşam alanı içinde Samsun-Ordu Karayolu üzerinde ilçemizin meşhur pidesinin tanıtımının yapılacağı bir pide evi inşa etmeyi planlıyoruz.

Bu nedenle ilçemizdeki pide salonu sahipleri ile bir araya gelerek, istişarede bulunduk. Yaşam alanı içindeki bu pide evini Yap-İşlet-Devret modeli ile belediyemize külfet olmadan yapmayı planlıyoruz. İlçemizdeki işletmecilerle ön görüşmeyi yaptık. Projemiz hazır, yatırımcı arayışlarımız başladı. En kısa sürede ihale aşaması başlayacak” diye konuştu.

AW455693 02 Samsun

İLÇENİN GELECEĞİNİ PLANLIYORUZ
Şehrin önünü açacak projelere önem verdiklerini ifade eden Kılıç, “İlçemizi genişletecek ve trafik sorunu çözecek 25 metrelik bulvar yolu projesi devam ediyor. İlçeyi sel kabusundan kurtaracak Terme Çayı ıslah projesinde önemli yol kat edildi. Terme’yi yeni bir meydana kavuşturacak Kamu kampüsü projesi için Fiskobirlik alanı alındı. Yakında bu proje ile ilgili müjdeyi de açıklayacağız.

AW455693 04 Samsun

Yaşam alanı ve pide evi için projemizi hazırladık. Karadeniz’in en büyük millet bahçesini inşa etmek için etüt çalışmalarımızı tamamladık. Bunun yanında liman yanında kumsal bölgemizde bir balık restoranı çalışmamız olacak. Göz boyayacak projelerin değil Terme’nin gelecek 50 yılını planlayacak, önünü açacak projelerin peşindeyiz. Bunlar için yoğun bir mesai harcıyoruz” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir