Samsun’da O Fiyatlar Bel Büktü!

ciftci
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da O Fiyatlar Bel Büktü! Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü, girdi fiyatlarının artışı dolayısıyla üreticinin belinin büküldüğünü kaydetti

Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü, girdi fiyatlarının çok yüksek olması dolayısıyla çiftçinin zor günler geçirdiğini fakat tüm bu olumsuzluklara rağmen üretmekten vazgeçmediğini söyledi.

03 ziraat 2 Ana Manşet
AW605198

ÇİFTÇİ VAZGEÇMEDİ

Üretim aşamasında sorunlar olduğunu fakat çiftçinin zarar etmesine rağmen üretmeye devam ettiğini ifade eden Tütüncü, “İlaç fiyatları çok yükseldi. Gübre, yüzde 180’lere varan bir oranla zamlandı. Mazotun litresi 7 lira 50 kuruşa kadar çıktı. Tohum fiyatları da keza yükseldi. Devletin destekleri var fakat yetersiz kalıyor. Çiftçi özellikle pandemi döneminde olumsuzluklarla karşılaştı fakat üretmekten hiç vazgeçmedi” dedi.

MAZOT DESTEĞİ ÇAĞRISI

Devletten özellikle mazot konusunda destek istediklerini belirten Tütüncü sözlerine şunları ekledi, “Biz özellikle Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı olan üreticimize, mazotun KDV ve ÖTV’siz verilmesini istiyoruz. Eğer bu destek verilirse üretici biraz olsun nefes alır.”

Merve İLHAN


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir