doğa area cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun’da O Caniyi Mahkemede Oğlu Yalanladı! ‘Anlattığı Olaylar Gerçek Değil’

samsunda-o-caniyi-mahkemede-oglu-yalanladi-0909
Daha Fazla Göster

Samsun’da O Caniyi Çocukları Yalanladı! ‘Anlattığı Olaylar Gerçek Değil’ Samsun’un Salıpazarı ilçesi Bereket Mahalesi’nde 14 Nisan’da tarlada lahana toplayan karısını tüfekle vurarak öldüren kocanın yargılanmasına başlandı. Katil zanlısının verdiği ifadeleri oğlu yalanladı

Olay, Samsun’un Salıpazarı ilçesi Bereket Mahalesi’nde 14 Nisan’da meydana geldi. Edinilen bilgeye göre, evinin önündeki tarlada lahana toplayan 3 çocuk annesi 51 yaşındaki Selma Örenç, kocası 59 yaşındaki Mehmet Örenç’in tüfekle ateş etmesi sonucu olay yerinde hayatını kaybetti. Olaydan sonra kendini de tüfekle vurarak yaralayan Mehmet Örenç, hastanedeki tedavisini ardından gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Mehmet Örenç hakkında “kasten öldürmek” suçundan müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Çarşamba Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davanın ilk duruşmasına tutuklu bulunduğu Vezirköprü Kapalı Cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılarak ifade veren Mehmet Örenç, “Ben maktul eşim ile 33 yıldır evli idim. Uzun zamandır eşimden fiziksel ve psikolojik şiddet gördüm. Eşimin beni darp ettiği de oluyordu. Sözlü olarak bana hakaret edip sözlü psikolojik baskı da uyguluyordu. Eşim sofraya oturduğumda yanına aldığı sopa ile kafama vururdu. ‘Kalk lan sofradan git başka yere otur’ diye bana kızardı. Eşimin bana bıçak dayayıp ‘seni öldürürüm’ dediği de olurdu. Beni istemediğini söyleyip ‘Gebermedin gittin’ diyordu. Olay günü eşim bana şiddet uygulamasın diye yan tarafından doğru tüfekle ateş açtım. İlk atış sonunda eşimin kafasından vurularak yere düştüğünü gördüm. Eşimin vurulduğunu görünce kendimi vurup intihar etmek istedim. Kendime 2 el ateş ettim. Nasıl oldu bilmiyorum, yaralandım, ölmedim. Meydana gelen olaydan dolayı çok pişmanım. Atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Tahliyemi talep ediyorum” dedi.

ANLATTIĞI OLAYLAR GERÇEK DEĞİL

Mehmet Örenç’in oğlu Hilmi Örenç ise “Babamın savunmasında anlattığı aile ilişkilerine dair olaylar gerçek değil. Ben babamın kendisine acındırmak için daha az ceza almak amacıyla böyle savurma yaptığını düşünüyorum. Annem ailesi içinde babamın anlattığı gibi ona hiçbir şekilde şiddet kullanmadı. Tam tersime babam küçük yaştan beri beni, annemi ve kardeşlerimi dayakla sindirdi. Babamın olayı planlayıp annemi öldürdüğünü düşünüyorum” diye konuştu.

Sanık Mehmet Örenç’in avukatı Ata Giritli de “Aile fertleri tarafından müvekkile yönelik bir baskı olduğu sabittir. Olay öncesi ve sonrasına bakıldığında müvekkilim kendisini öldürme kasti ile hareket etmediği ortadadır. Özellikle bir taşınmaz paylaşımına ilişkin ihtilaf, bunun mahkemeye yansıması sonrasında müvekkil üzerindeki her türlü baskı artarak devam etmiş ve neticede böyle bir olay meydana gelmiştir. Bu ihtilafa dair müşteki Hilmi’nin babası yönünde vasi olarak atanma talebine dair dilekçe örneğini mahkemenize sunuyorum. Müvekkilimizin şizofreni hastası olma ihtimali vardır” şeklinde konuştu.

Mahkeme, Mehmet Örenç’in tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 1 hafta önce

    Mehmet Örenç cani bir katildir . 31 yıl anneme ve biz çocuklarına zulm etti , bilerek isteyerek kesinlikle şizofreni değildir . Tamamen kendini acındırmak ve ceza almamak adına avukatının ve içeriden çıkmak icin para ve yer vaad ettiği akrabalarının akıl vermesi ile rol yapmaktadır . Herkesi vicdanlı olmaya davet ediyorum . Mehmet Örenç i kendi akrabaları bile sevmez istemez hor görürken şimdi ne değişti diye sorarım . Vicdanlarınız bu kadar ucuz mu? Mehmet Örenç cani bir kişidir yıllar once kardeşime de tüfek cekmisti . Kendi ablasının oğluna da tüfek cekmisti hatta. Komşuların kapısında bile onun attığı kursun izi durmaktadır . Para ile adaleti satın almaya çalışiyorlar . Sizin ne tür bağlantınız olursa olsun bizi yıkamayacaksınız . Adalet yerini bulacak . Bizim annemiz çok iyi bir insandı maalesef böyle kader yaşadı . Ruhu şad mekanı cennet olsun . Bu dünya kötülere kalsın ! Biz annemizi özledik ciğerimiz yanıyor ,onu geri getirebilecek güç var mi ? Size sesleniyorum erkek çocuk aileleri oğullarınıza öncelikle insan olmayı , üstün bir varlık olmadığını kadınlarla aynı haklara sahip olduğunu , bir eşin köle değil hayat arkadaşı olduğunu öğretin ! Artık dursun bu kadın cinayetleri , bitsin cahiliye dönemi ..