baskaynak Final Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu Uzmanlar Petrol Mega Halı Yıkama

Samsun’da O Belediyede Lüks Araca Ret Kararı Çıktı!

Samsun’da O Belediyede Lüks Araca Ret Kararı Çıktı! İlkadım Belediyesi’nin temizlik işleri ihalesini alan firmanın lüks araç hibesi, ittifak ortağı CHP’li meclis üyelerinin de katılımıyla reddedildi

İlkadım Belediye Meclisi’nde temizlik işleri ihalesini alan firmanın kuruma 2021 model Mercedes E-200 model lüks aracı hibe teklifi maddesine, AK Parti, CHP ve MHP’li 24 meclis üyesinin oyuyla ret kararı çıktı.

5454 ilkadim scaled Ana Manşet

İlkadım Belediye Meclisi’nde ilginç bir oylamaya tanık olundu. İlkadım Belediyesi’nin temizlik işlerini yapan firmanın, belediyeye yaklaşık 2 milyon lira değerinde 2021 model Mercedes E-200 model lüks aracı hibe etme teklifi gündeme gelince, tartışma yaşandı.

MG 9745 scaled Ana Manşet

BU HİBE ETİK DEĞİL

Hibenin izah edilemeyeceğini söyleyen AK Partili Meclis Üyesi Erol Köroğlu, “İhale aylık 970 bin lira civarındadır. Şu anda ekonomi iyi durumda. Biz bir yeri satmadık. Değerli yerler var. İtibarsız belediye bırakmadık biz. Geçmiş dönemki projelerimizi herkes biliyor. 3 yıldır burada iş yapıyor bu adam. Her şey artmış ve alacağı yok. Ağlaması gereken adam 2 milyonluk aracı bağış yapmak istiyor. Bu makam aracı olmaz. 2 otobüs, 3 kamyon gibi olur. belediye iş yapan firmandan bizim araç almamız etik değil, izah da edemeyiz” dedi.

WhatsApp Image 2022 01 06 at 16.34.04 3 Ana Manşet

İZAH ETMEK ZOR

AK Partili Meclis Üyesi Yavuz Yılmaz ise “İhale almış bir şirketin belediyeye bu kadar büyük meblağlı araba tahsis etmesini inanın İlkadım halkında izah etmede zorluk çekersiniz. Bence yapmamak daha iyidir” ifadelerini kullandı.

MG 9670 scaled Ana Manşet

DEMİRTAŞ’TAN İLGİNÇ SAVUNMA

Meclis üyelerinin değerlendirmelerinin ardından konuşan Başkan Necattin Demirtaş’ın “Millet oy verdi vermedi, seçti seçtirmedi çok da umurumda değil” ifadelerini kullanarak, şunları söyledi:

İnsanlar bir şeyi demek istedikten sonra her zaman bir şey söyler. Eğer bu insanlar bir şey diyecekse, aynı firma daha öncede ihale almış. Ben hassas davranıyorum. 13 aylık ihale yapılmış. Fiyat saymıyorum. Bizim dönemimizde ortalama 970 bin lira civarındaydı. Eller vicdana koyulacaksa koyalım. Araba benim umurumda değil. Bağışı kabul etmemek bana ters geliyor. Benim arabaya binmemi istemiyor musunuz, benim öyle derdim yok. Ben belediyeye aşık adam değilim. Ben işimi doğru yapmanın derdindeyim. Benim arabaya binme merakım yok. Meclise ben getirdim. Benim irademle geldi. Sürçü lisan ettikse özür diliyorum.” diye konuştu.

Hakan AKGÜN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

WhatsApp Image 2022 01 06 at 16.34.04 Ana Manşet

mercedes ilkadim Ana Manşet

BAHSİ GEÇEN ARAÇ 2021 Model Mercedes E200

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.