doğa calven cemre
       
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Nesli Tükenmek Üzereydi, Büyükşehir Belediyesi Yok Etti!

samsunda-buyuksehir-belediyesi-kum-zambaklarini-bicti
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Nesli Tükenmek Üzereydi, Büyükşehir Belediyesi Yok Etti! Samsun’un Alaçam İlçesi’ndeki sahilde koruma altındaki kum zambakları, Büyükşehir Belediyesi araçları tarafından biçildi

Samsun’un Alaçam İlçesi Geyikkoşan sahilinde, Dünya Doğal Koruma Birliğince koruma altına alınan, koparılması yasak olan kum zambaklarının Büyükşehir Belediyesi tarafından yok edildiği öne sürüldü. SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, kum zambaklarının nesli tükenmek üzere olduğunun altını çizerek, gerçekleştirilen talanı; bir filin züccaciye dükkanına girmesine benzetti.

15 zambak buyuksehir 1 Ana Manşet

BUNU HAK ETMEDİK

Hizmet adı altında doğal dokuya zarar verildiğini öne süren SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, “Korunması gereken endemik bitki türlerinin olduğu bir sahile iş makinasıyla girmek ‘bir filin züccaciye dükkanına girmesine’ benziyor. Büyükşehir, elindeki kamyonları, iş makinalarını, en önemli aparat olarak kullanıp, aklı, bilimi bertaraf ediyor. Bize çağ dışı beton belediyeciliğini hizmet diye sunmaya çalışıyor. Suyumuzla, sahilimizle, plajlarımızla, yeşil alanlarımızla uğraşıyor. İşin ilginç tarafı kendinden önceki şeyleri yıkarak yapıyor. Bizim vergilerimizle, bu kenti yaşanmaz hale getiriyor. Biz böyle bir belediyecilik anlayışını hak etmedik. Sahil bandı Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda fakat Alaçam Belediye Başkanı bu kentin belediye meclis üyesi. Kendi ilçesinin doğasını, sahilini, kumunu korumak en asli görevi” diye konuştu.

ilyas acar Ana Manşet

BİZİMLE ALAKALI DEĞİL

Konuyla ilgili olarak Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar ise şunları söyledi: “Bu alan Büyükşehir’e ait. Büyükşehir sahilde traktör ile kumu temizliyor ama görmediğim bir konu hakkında da yorum yapamam. Zaten biz kiralık iş makinesi ile çalışıyoruz. Bizim eski kepçemiz ve greyderimiz var. Konu bizimle alakalı değil. İlçe olarak bir çalışmamız yok konuyla ilgili.”

15 zambak buyuksehir 2 Ana Manşet

15 zambak buyuksehir 3 Ana Manşet

15 zambak buyuksehir 4 Ana Manşet

Dilber BAHADIR


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Alaçam Belediye Başkanı’nı tebrik ediyorum. Güler misin ? Ağlar mısın? Kendi ilçesinde nesli tükenmekte olan bir bitki yok edliyor kendisi bizimle alakalı değil diyor. İyi o zaman ilçenize başkaları zarar versin biz yapmadık , bizi ilgilendirmez deyin. Yazık. Alaçamlılar adına üzüldüm.

  2. 2 hafta önce

    Bu zambaklar, akm yanındaki çocuk parkından sökülen ağaçlar ve oyuncaklar sımtafa demire g…..