Öğrenciler arasında kültür, sanat, estetik ve tarih bilincini geliştirmek, milli mücadele ruhunu yaşatmak ve bu ruhu gelecek kuşaklara aktarmak, kültürel mirasın korunmasına katkıda bulunmak amacıyla Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen ‘Müzede Bir Gün Projesi’ başladığı 2017 yılından itibaren bugüne kadar 29 bin 904 öğrenciye ulaştı.

ÖĞRENDİKLERİNİ PEKİŞTİRİYORLAR

Görevli rehberler eşliğinde yapılan müze ziyaretlerinde ayrıca atölye çalışmaları yapılarak farklı ve zengin içerikli etkinliklerle öğrencilerin öğrendiklerini pekiştirmeleri sağlanıyor. Proje kapsamında Kıbrıs Gazisi Mehmet Yüksel, müzelerde öğrenciler ile buluşuyor ve Milli Mücadele ve vatan sevgisi konularında söyleşi gerçekleştiriyor.

AĞAR, ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ 

Panorama Müzesinde bugün yapılan etkinliğe katılan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar, öğrencilerle bir araya geldi. Projeye katılan öğrencilerle sohbet ederek etkinliklerine eşlik etti. Kıbrıs Gazisi Mehmet Yüksel’e ve projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Samsun’da asayiş uygulaması! 238 kişiye GBT sorgusu yapıldı Samsun’da asayiş uygulaması! 238 kişiye GBT sorgusu yapıldı

5 BİN ÖĞRENCİ DAHA MÜZE ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRECEK 

Müzede Bir Gün projesi kapsamında 2023-2024 eğitim-öğretim yılında toplam 5 bin öğrencinin daha müze ziyareti gerçekleştirmesi hedefleniyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.