doğa yataks duru
       
5s dikey arslan bilgi

Samsun’da Mustafa Demir’e Tepkiler Dinmiyor…

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Mustafa Demir’e Tepkiler Dinmiyor… Samsunspor tesis alanına 10 yıllık sözleşme yapılması için meclis kararı gerektiğini belirten, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in temmuz ayı meclis toplantısında konuyu gündem maddelerine taşımamasına meclis üyelerinden tepki geldi.

 

14 Foto Galeri

GÖZ BEBEĞİMİZ
MHP Grup Başkan Vekili İsmail Sevindik, “Samsunspor bu şehrin markası. Çocuklarımızın örnek alabileceği her türlü sportif faaliyetlerin meşalesi. Dolayısıyla Samsunspor her zaman göz önünde tutmamız lazım ve onunla ilgili her türlü kararı kulübün, şehrim menfaatine olan her türlü kararı muhakkak hepimiz destekleriz. Ancak bu konu büyükşehir belediyesinin yönetimi ile Samsunspor Kulüp yönetiminin arasında çözülmesi gereken hukuki, ticari ve sosyal konular. Dolayısıyla meclise geldiği zaman ancak bizim değerlendirmelerimiz ve katkılarımız söz konusu olur. Samsunspor bizim göz bebeğimiz. Çocuklarımızın sporla ilgili meşalesi. Onun önderliğinde çocuklarımız spora olan hevesleri katılımları o meşaleyi izleyerek devam etmelidir” diye konuştu.

12 Foto Galeri

ZARAR GÖRDÜ
CHP’li Meclis Üyesi Emre Taha Özyar, “Bu işi ciddiye alalım ve 55 yıl üzerinden yapalım istedim. Ama gördüğümüz gibi meclise böyle bir şey gelmeyecekmiş. Gelseydi de zaten şunu söyleyecektim. 10 yıl yetmez. 3 yıl hiç yetmez. Olursa 55 yıl olsun diyecektim. Ama maalesef bunu da diyemeyeceğiz. Maalesef üzüldük. Futbolcular yetişsin Samsun’nun Samsunspor’un geleceği emin ellerde olsun istiyoruz. Çünkü Samsunspor futbolcu alt yapısıyla bilinen bir şehirdi. Şu an geldiğimiz nokta 3 yıl mı?, 10 yıl mı? derken hiç biri oldu. Samsunspor’un çocukları için üzülüyorum. Markamız yine zarar gördü” dedi.

13 Foto Galeri

 

UYGUN DEĞİL
CHP’li Meclis Üyesi Hasan İpek, “Keşke daha önceki meclis konuşmalarında meclis kararı gerekir cümlelerini kullanmasaydı. O kelimeyi kullanmamış olsaydı. Şu anda daha net olurdu. Çünkü böyle bir şey deyince konu bize döndü. Bizde Samsunspor’un menfaatlerine göre hareket edeceğimizi söyledikten sonra. Mustafa Demir konun gündeme gelmeyeceğini söyledi. Konuşmalarında Samsunspor yönetimiyle arasında bir sıkıntı olduğunu ifade etti. Bu bence uygun değil. İnsanlar arasında sorun olabilir ama konu Samsunspor, eğer şehrin ve kulübün bir menfaati varsa bunlar dikkate alınmalıdır. Bu kırgınlıklar arkaya atılır. Yönetim ile ilgili kullandığı cümleleri de uygun bulmuyorum. Sonuçta seçilen bir yönetim. Saygı duyulacak. Samsunspor bu şehrin değeri. Geçmişi şampiyonluklarla dolu bir kulüp” ifadelerini kullandı.

IMG 0020 scaled Foto Galeritesis meclis uyeleri Foto Galeri

DEMİR NE DEMİŞTİ?
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunspor Kongresi’nde Divan Kurulu tarafından gündeme getirilen 10 yıllık kira sözleşmesinin yapılmaması konusunda yaptığı savunmada, 3 yıllık sözleşmenin encümen kararıyla alındığını, 10 yıllık sözleşme için de meclis kararının gerektiğini söylemişti.

 

Dilber BAHADIR – Esra VURAL


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 3 gün önce

    Samsuna trabzonlu başkan olmuyor, yaşasın samsun ,yaşasın inananlar

  2. 3 hafta önce

    Buna oy veren samsunsporlular sizin yatcak yeriniz yok