doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Mustafa Demir 1,5 Senede Çözülecek Demişti! Muhalefetten ‘Günü Kurtarıyor’ Çıkışı

muhalefet-demiri-gercekci-bulmadi-0809
Daha Fazla Göster

Samsun’da Mustafa Demir 1,5 Senede Çözülecek Demişti! Muhalefetten ‘Günü Kurtarıyor’ Çıkışı CHP İl Başkanı Fatih Türkel ve SP İl Başkanı Salih Şen, Büyükşehir Belediye Başkanı Demir’in trafik sorununun tarihe karışacağı iddiasını gerçekçi bulmadı

CHP İl Başkanı Fatih Türkel ve SP İl Başkanı Salih Şen, 1,5 yılda trafik sorununun tarihe karışacağını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e “1,5 yılda çözülebilecek olan bir sorun 2,5 yıldır neden çözülemedi?” diye sordu.

09 trafik 1 scaled Ana Manşet

SOMUT ADIM YOK

Samsun’un yıllardır trafik sorunu olduğunu ve son günlerde okulların açılmasıyla da birlikte sorunun ikiye katlandığını kaydeden Türkel ile Şen, Demir’in başkanlık koltuğuna 2,5 sene önce oturduğunu hatırlatarak, somut bir adım göremediklerini söyledi.

09 trafik 3 scaled Ana Manşet

‘SORUN KATLANARAK ARTACAK’

“Okulların açılmasıyla birlikte, trafik keşmekeşi bizleri ciddi anlamda sıkıntıya sokar oldu” diyen CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, “Mustafa Demir, bir ‘Akıllı Kavşak’ uygulaması önümüze koydu. Ama her taraf inşaat alanına döndü. Akıllı kavşak adeta insanların aklını aldı. Trafik adeta bir çileye dönüştü. Mustafa Demir, Samsun’un sorunlarını her zaman olduğu gibi, ileri tarihte çözeceğini iddia ediyor. Mustafa Demir, ‘1,5 yıl sonra çözeceğim’ diyor ama şimdiye kadar neredeydi? Şimdiye kadar trafik sorunun keşmekeşiyle ilgili, Büyükşehir Belediyesi’nin atmış olduğu bir adım yok. Bizler de görmüyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanının asli görevi özellikle, vatandaşın bu trafik konusundaki konforunu artırmak ve sorunu çözmektir. Terminalin devreye girmesiyle birlikte İlkadım’ın trafik sorunu katlanarak artacaktır. Mustafa Demir her zaman olduğu gibi ‘Ben yaptım, oldu’ anlayışıyla halkı dinlemeden, kendine göre kararlar alıyor, tutamayacağı vaatlerle, salvolarla şehri yönettiğini iddia ediyor. CHP olarak biz laf değil, çözüm istiyoruz” dedi.

09 trafik 2 Ana Manşet

‘PEYZAJ BELEDİYECELİĞİ YAPIYOR’

Başkan Demir’in adaylık sürecindeyken de en büyük sorunlardan birinin trafik olduğunu kaydeden Şen ise şunları söyledi: “Ben de trafikte çok büyük problemler yaşıyorum. Bazı çalışmaları, bazı kişilerin menfaati doğrultusunda düşünüyorlar. Samsun merkezde, Atakum’da, Canik’te trafik sıkışıklar yaşanıyor. Somut çalışmalar göremiyoruz. Başkan Demir göreve geldiğinde Samsun’un böyle bir sorunu biliyordu. Madem otopark ve trafik sorunu 1,5 yılda çözülebiliyordu, neden bu kadar önemli konuya öncelik verilmedi? Vaatler sadece lafta kalıyor. 2,5 yıl geçti ama bir çözüm yok. Bir kaç yerde revizyon çalışması, ufak tefek uygulamalar var. Peyzaj belediyeciliği şeklinde çalışmalar yapılıyor. Bir hedefimiz olması gerekiyor. Madem yönetimi devraldın gücün de, imkanın da var kadronu da ona göre güçlendir. İşi bilmeyen kişileri yönetime getirdiler. Şu anda trafik sorunun çözüleceğine dair bir umudum yok. Günü kurtarmak için icraatler yapılıyor.”

09 trafik Ana Manşet

Merve İLHAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir