doğa calven cemre
       
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Müjdeyi Vali Dağlı Verdi!Ödemeler Başlıyor

samsun-valı-daglı-mujde-14-hazıran1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Müjdeyi Vali Dağlı Verdi!Ödemeler Başlıyor Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı çiftçilere 18,4 milyon TL yağlı tohumlu bitkiler fark ödemeleri desteğinin başalayacağını müjdeledi

Samsun çiftçisine 18,4 milyon TL yağlı tohumlu bitkiler fark ödemeleri desteği 18 Haziran Cuma gününden itibaren ödenmeye başlayacak.

Samsunda Mujdeyi Vali Dagli VerdiOdemeler Basliyor scaled Samsun

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “İlimizde Alaçam, Bafra, Çarşamba, Havza, Ladik, Terme ve Vezirköprü ilçelerimizde soya ve ayçiçeği yetiştirerek satışının ardından faturalarını İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine teslim eden 6 bin 25 üreticimize faturalandırdıkları 36 milyon 557 bin 330 kg ürün için 17 milyon 808 bin 512 TL destek ödemesi yapılacaktır. 19 Mayıs, Alaçam, Atakum, Ayvacı, Bafra, Canik, Çarşamba, Havza, Ladik, Kavak, Tekkeköy, Salıpazarı, Terme ve Vezirköprü ilçelerimizde üretimde kullandıkları katı organik ve organamineral gübreyi gübre takip sistemi üzerinden alan 517 üreticimize de 579 bin 251 TL destek ödemesi yapılacaktır. Ödemeler, 18 Haziran 2021 tarihinden itibaren TC kimlik numaralarına göre Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından üretici hesaplarına yatırılmaya başlanacaktır” dedi.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir